Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 4876
  پرینتخانه » اخبار روز, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۴۵ |

اظهارنظر پاپ درباره دیدار با آیت الله سیستانی

  پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیدارش با آیت‌الله علی سیستانی، از مراجع متنفذ شیعیان در عراق، را مایه «خوشایند روحی» خود خواند. پاپ که در بازگشت از سفر سه روزه به عراق با خبرنگاران در هواپیما گفتگو می‌کرد با اشاره به اینکه علی سیستانی را مردی «فروتن و دانا» یافته است، گفت: «این دیدار […]

اظهارنظر پاپ درباره دیدار با آیت الله سیستانی
 

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیدارش با آیت‌الله علی سیستانی، از مراجع متنفذ شیعیان در عراق، را مایه «خوشایند روحی» خود خواند.

پاپ که در بازگشت از سفر سه روزه به عراق با خبرنگاران در هواپیما گفتگو می‌کرد با اشاره به اینکه علی سیستانی را مردی «فروتن و دانا» یافته است، گفت: «این دیدار خوشایند روح من شد.»

این دیدار روز شنبه در خانه آیت‌الله سیستانی در شهر نجف انجام شده بود و دو رهبر مذهبی برای مدت ۵۵ دقیقه با یکدیگر گفتگو کرده بودند.

پاپ فرانسیس خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه «سن ۸۴ سالگی تبعاتی دارد»، گفت: «اعتراف می‌کنم که در جریان این سفر خیلی بیشتر از بقیه مسافرت‌ها خسته شدم.»

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین با دفاع از تصمیم‌اش برای سفر به عراق در شرایط همه‌گیری و با وجود ملاحظات امنیتی گفت که وی این تصمیم را با «آگاهی از خطرات» گرفته است.

پیشتر واتیکان با وجود بدتر شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در عراق از این سفر دفاع کرده و اعلام کرده بود در جریان دیدارها «فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر اقدام‌های بهداشتی اعمال خواهد شد.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.