Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 17028
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰ |
سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی

«اصل رانت در سازمان غذا و دارو است»

رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، گفت: اصل رانت در سازمان غذا و دارو است و جای دیگری دنبال آن نگردید. فرامرز اختراعی با طرح این سوال که چرا سازمان غذا و دارو اساسنامه ندارد، اظهار داشت: بدبینانه این پاسخ می‌تواند این باشد که دست آنها باز باشد و […]

«اصل رانت در سازمان غذا و دارو است»

رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، گفت: اصل رانت در سازمان غذا و دارو است و جای دیگری دنبال آن نگردید.

فرامرز اختراعی با طرح این سوال که چرا سازمان غذا و دارو اساسنامه ندارد، اظهار داشت: بدبینانه این پاسخ می‌تواند این باشد که دست آنها باز باشد و هر کاری دوست دارند، بکنند.

وی افزود: این خیلی بد است که سازمان غذا و دارو، اساسنامه نداشته باشد و سلیقه محور عمل کند.

اختراعی ادامه داد: سازمان غذا و دارو یک کمیسیون دارد که هر چه دوست داشته باشند، تصویب می‌کنند، بعداً می‌گوید قانونی است.

رئیس هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، افزود: اصل رانت در سازمان غذا و دارو است و جای دیگری دنبال آن نگردید.

وی گفت: وظیفه سازمان غذا و دارو، صیانت از کیفیت دارو است. نه اینکه به چه کسی ارز بدهد، به چه کسی ندهد.

اختراعی افزود: یکی از رفتارهای سلیقه‌ای سازمان غذا و دارو، دادن قیمت به دارو و دادن پروانه تولید یا واردات است که به شکل انحصاری به برخی می‌دهند و به برخی نمی‌دهند.

وی گفت: رفتارهای سلیقه‌ای سازمان غذا و دارو، منافع مردم را زیر سوال می‌برد. به راحتی به یک شرکت می‌گویند مجوز شما را تمدید نمی‌کنیم. با کمال جسارت، مجوز انحصاری می‌دهند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.