Wednesday, 10 August , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ - 13 محرم 1444
شناسه خبر : 8904
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱:۵۱ |
صدر اعظم آلمان

اصلی‌ترین چالش پیش‌روی ما روسیه است

  صدر اعظم آلمان در آستانه برگزاری نشست ناتو، روسیه را اصلی‌ترین چالش پیش‌روی ناتو در جهان معرفی کرد. آنگلا مرکل با اشاره به اختلافات میان کشورهای اروپایی و روسیه تاکید کرد متحدانی چون گرجستان و اوکراین که در همسایگی روسیه هستند بیش از پیش به کمک‌های ناتو نیاز دارند. صدر اعظم آلمان همچنین حملات […]

اصلی‌ترین چالش پیش‌روی ما روسیه است
 

صدر اعظم آلمان در آستانه برگزاری نشست ناتو، روسیه را اصلی‌ترین چالش پیش‌روی ناتو در جهان معرفی کرد.

آنگلا مرکل با اشاره به اختلافات میان کشورهای اروپایی و روسیه تاکید کرد متحدانی چون گرجستان و اوکراین که در همسایگی روسیه هستند بیش از پیش به کمک‌های ناتو نیاز دارند.

صدر اعظم آلمان همچنین حملات سایبری که به ویژه از سوی روسیه صورت می‌گیرد و به کمپین نشر اطلاعات نادرست دامن می‌زند را یکی دیگر از چالش‌های جدی پیش‌روی کشورهای عضو ناتو دانست

از زمان حمله مسکو به اوکراین و اشغال شبه جزیره کریمه، روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا پرتنش دنبال شده است. بعد از روی کار آمدن جو بایدن، اظهارنظرها در خصوص عدم پذیرش الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه بیش از قبل شنیده می‌شود.

همچنین بعد از مسمومیت الکسی ناوالنی و البته دستگیری و بازداشت این چهره مخالف دولت روسیه در این کشور، بار دیگر تنش‌ها میان اروپا و روسیه شدت گرفته است.

صدر اعظم آلمان در آستانه آغاز نشست ناتو همچنین چین را به عنوان چالشی فزاینده در حوزه اقیانوس آرام دانست که باید مورد توجه رهبران جهان قرار گیرد.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.