Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8406
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱ |
نتانیاهو بر لبه پرتگاه

اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل شد

  پارلمان اسرائيل اسحاق هرتزوگ، سیاستمدار کهنه کار و فرزند رئیس جمهوری اسبق این کشور را به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب کرد. حییم هرتزوگ، پدر اسحاق هرتزوگ بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۳ رئیس‌جمهوری اسرائیل بود. اسحاق هرتزوگ، ۶۰ ساله سابقه هدایت حزب کارگر را در کارنامه خود دارد. او در جریان انتخابات پارلمانی سال […]

اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل شد
 

پارلمان اسرائيل اسحاق هرتزوگ، سیاستمدار کهنه کار و فرزند رئیس جمهوری اسبق این کشور را به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب کرد.

حییم هرتزوگ، پدر اسحاق هرتزوگ بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۳ رئیس‌جمهوری اسرائیل بود. اسحاق هرتزوگ، ۶۰ ساله سابقه هدایت حزب کارگر را در کارنامه خود دارد. او در جریان انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵ رقیب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل برای سمت نخست وزیری بود.

دوره ریاست جمهوری رووین ریولین، رئیس جمهوری کنونی اسرائيل ماه آینده به پایان می رسد. سمت ریاست جمهوری در اسرائيل مقامی تشریفاتی محسوب می شود و اداره امور کشور برعهده نخست وزیر است.

رقیب اسحاق هرتزوگ در رای گیری روز چهارشنبه در کنست (پارلمان اسرائيل) میریام پرتز، آموزگاری بود که دو فرزندش را در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰ در جریان خدمت در ارتش اسرائیل از دست داده بود.

میریام پرتز در صورت پیروزی عنوان اولین رئیس جمهوری زن در اسرائيل را به دست می آورد.

حییم هرتزوگ ششمین رئیس جمهوری تاریخ اسرائیل بود و حالا فرزندش به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری این کشور انتخاب شده است. حییم هرتزوگ در سال ۱۹۹۷ درگذشت.

انتخاب رئیس جمهوری آینده اسرائیل در حالی صورت گرفت که این کشور با بحرانی سیاسی برای تشکیل دولت جدید روبرو است. انتظار می رود که مخالفان بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه نتیجه تلاش های خود برای تشکیل دولت ائتلافی و کنار زدن نخست وزیر کنونی از قدرت را اعلام کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.