Friday, 7 October , 2022
امروز : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ - 12 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21771
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۳:۵۱ |

احمد خاتمی: حجاب قانونی است؛ زور نیست

احمد خاتمی گفت: مساله حجاب پشتوانه قرآنی دارد و از ضروریات دین است. سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان در تشریح جلسه اخیر این شورا گفت: این جلسه براساس تبصره ۲ ماده ۱۵ آیین‌نامه داخلی مجلس خبرگان که در فاصله دو اجلاسیه خبرگان (حداقل دو ماه قبل از اجلاسیه بعدی) جلسه‌ای مرکب از هیات رئیسه، روسای […]

احمد خاتمی: حجاب قانونی است؛ زور نیست

احمد خاتمی گفت: مساله حجاب پشتوانه قرآنی دارد و از ضروریات دین است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان در تشریح جلسه اخیر این شورا گفت: این جلسه براساس تبصره ۲ ماده ۱۵ آیین‌نامه داخلی مجلس خبرگان که در فاصله دو اجلاسیه خبرگان (حداقل دو ماه قبل از اجلاسیه بعدی) جلسه‌ای مرکب از هیات رئیسه، روسای کمیسیون‌ها و پنج نفر از اعضای خبرگان برگزار شد.وی افزود: تا الان که خدمت شما هستم ۲۰ نفر از اعضای خبرگان با حضور رئیس جمهور صحبت کردند که عمدتا مسائل مطرح شده پیرامون معیشت مردم و گرانی ها و راهکارهایی که در این عرصه وجود دارد بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: اعضای خبرگان نماینده مردم هستند و باید درددل مردم را به مسئولان برسانند.

خاتمی تشریح کرد: وزیر اقتصاد در جلسه حضور داشتند که در این رابطه توضیح دادند. در مورد برجام مواردی گفته شد که مسئولان موارد قابل توضیح را به مردم بگویند و اعلام شود برجام در چه مرحله است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان افزود: مساله سوم بحث حجاب بود که متاسفانه برخی رعایت نمی کنند و حتی در اماکن عمومی کشف حجاب می کند که خلاف قانون است. باید قانون اجرا شود. کسی از زور سخن نمی گوید، حرف از اجرای قانون است. حجاب قانونی مانند سایر قوانین است که الزام آور است. مساله حجاب پشتوانه قرآنی دارد و از نگاه فقها جزو ضروریات دین است.

خاتمی خاطر نشان کرد: اجتماع مبارکی بود هر یک از اعضا حداقل ۵ دقیقه وقت داشتند صحبت کنند آقای ریسی هم در حال حاظر در حال صحبت هستند سخنان ایشان هم منطقی و قابل پذیرش است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.