Wednesday, 10 August , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ - 13 محرم 1444
شناسه خبر : 9441
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴ |

اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر کمتر از ۱۸ سال در پایتخت

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر کمتر از ۱۸ سال در پایتخت خبر داد. سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای مرحله دوازدهم طرح ظفر گفت:  یکی از مشکلاتی که همواره با آن روبه‌رو بودیم جمع‌آوری معتادان متجاهر دارای صغر سن بود که پیگیری‌های زیادی برای آن انجام دادیم. وی با […]

اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر کمتر از ۱۸ سال در پایتخت
 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر کمتر از ۱۸ سال در پایتخت خبر داد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای مرحله دوازدهم طرح ظفر گفت:  یکی از مشکلاتی که همواره با آن روبه‌رو بودیم جمع‌آوری معتادان متجاهر دارای صغر سن بود که پیگیری‌های زیادی برای آن انجام دادیم.

وی با بیان اینکه جلسات مختلفی در این خصوص برگزار شد،اظهارکرد: سرانجام تصمیم بر آن شد تا ظرفیتی ار فاز دوم مجموعه سروش را به این افراد اختصاص دهیم و از امروز طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر کمتر از ۱۸ سال در تهران اجرا شده است.

رحیمی ادامه داد: در همین راستا ما در بخشی دیگر از فاز دوم مرکز سروش بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ ظرفیت را برای نگهداری از افراد دارای سغر سن اختصاص دادیم.

به گفته رحیمی ابتدا قرار بود این کودکان به یکی از مراکز بهاران منتقل شود اما در بررسی های انجام شده مشخص شد که امکانات و شرایط این مراکز مناسب نیست و از این رو تصمیم گرفتیم که کودکان به مرکز مهر سروش منتقل شوند.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر این که برآورد پلیس از جمعیت کودکان معتاد متجاهر در شهر تهران چقدر است گفت: طبق برآورد ما این افراد حدود ۲۰۰ نفر هستند.

رحیمی درباره جمع آوری دیگر معتادان متجاهر با شرایط کار نظیر زنان، سالخوردگان، و افراد دارای بیماری گفت:در رابطه با زنان مشکل جدی وجود ندارد اما در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر دارای کبر سن یعنی سالمندان همچنین معتادان متجاهر دارای زخم باز و بیماریهای واگیردار دچار مشکلاتی هستیم.

وی در خصوص نحوه بازپروری کودکان معتاد متجاهر نیز اظهارکرد: این افراد طبق پروتکل ها و ضوابط و تحت نظر کارشناسان و متخصصان نگهداری شده و روند درمانشان انجام می شود متاسفانه اکثر این کودکان بی سرپرست یا فاقد خانواده و حتی هویت هستند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.