Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 12971
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶ |

اتهام دور زدن تحریم علیه پروفسور ایرانی در نروژ

  نروژ یک پروفسور ایرانی- آلمانی را به دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم کرد. یک پروفسور ایرانی-آلمانی در یک دانشگاه فنی نروژ با دعوت از ۴ محقق ایرانی و دادن اجازه دسترسی به آزمایشگاه به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد. دادستان نروژ اعلام کرد که بازدیدکنندگان ایرانی به اطلاعاتی دسترسی داشتند که می‌توانسته […]

اتهام دور زدن تحریم علیه پروفسور ایرانی در نروژ
 

نروژ یک پروفسور ایرانی- آلمانی را به دور زدن تحریم‌ها علیه ایران متهم کرد.

یک پروفسور ایرانی-آلمانی در یک دانشگاه فنی نروژ با دعوت از ۴ محقق ایرانی و دادن اجازه دسترسی به آزمایشگاه به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد.

دادستان نروژ اعلام کرد که بازدیدکنندگان ایرانی به اطلاعاتی دسترسی داشتند که می‌توانسته به برنامه هسته‌ای ایران کمک کند. این پروفسور که نام آن ذکر نشده است از فوریه ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ چهار ایرانی را به دانشگاه علم و فناوری نروژ دعوت کرده است. مدت زمانی که هر مهمان در آنجا بوده، متفاوت است.

در صورت اثبات جرم این پروفسور، وی با ده سال حبس مواجه خواهد شد.

وکیل این پروفسور اعلام کرده که وی تمامی اتهامات را تکذیب کرده است. وی همچنین اعلام کرد که این پروفسور در حال حاضر از نروژ خارج شده است اما حاضر است برای محاکمه به این کشور بازگردد.

این وکیل تصریح کرد: در اطلاعاتی که آن‌ها دریافت یا پروژه‌هایی که بر روی‌شان کار کرده‌اند هیچ چیزی نبوده است که بخواهد به طریقی صنایع هسته‌ای ایران کمک کند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.