Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 14286
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۰۴ |

اتحادیه اروپا شهرک‌سازی‌های جدید اسرائيل را محکوم کرد

  اتحادیه اروپا از اسرائيل خواست تا به شهرک‌سازی در مناطق اشغالی پایان دهد و مناقصه برای ساخت بیش از هزار و ۳۰۰ شهرک جدید در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی را متوقف کند. پیتر استانو، سخنگوی ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن اشاره به این موضوع بار دیگر تاکید کرد که […]

اتحادیه اروپا شهرک‌سازی‌های جدید اسرائيل را محکوم کرد
 

اتحادیه اروپا از اسرائيل خواست تا به شهرک‌سازی در مناطق اشغالی پایان دهد و مناقصه برای ساخت بیش از هزار و ۳۰۰ شهرک جدید در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی را متوقف کند.

پیتر استانو، سخنگوی ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن اشاره به این موضوع بار دیگر تاکید کرد که از نظر این اتحادیه شهرک‌سازی‌های اسرائيل غیرقانونی است و مانعی بر سر راه تشکیل دو دولت و صلح پایدار در منطقه میان اسرائیل و فلسطینیان خواهد بود.

در این بیانیه همچنین آمده است که اتحادیه اروپا هرگونه تغییر در مرزهای منطقه پیش از سال ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی‌شناسد و از دولت اسرائيل می‌خواهد به شهرک‌سازی‌‌های خود پایان دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما مجددا از اسرائيل می‌خواهیم که این گام‌ها را کاملا مغایر با تلاش‌ها برای کاهش تنش‌ها و کسب اطمینان از آرامش و صلح و ثبات در منطقه است متوقف سازد و بر تعامل مجدد معنادار بین طرف‌ها و همچنین پیشبرد اقدامات اعتمادساز تمرکز کند.»

اتحادیه اروپا در حالی از اسرائيل خواسته که به روند شهرک‌سازی‌های خود پایان دهد که تا کنون تل‌آویو پاسخی به اینگونه درخواست‌ها نداده و همچنان به این روند ادامه داده است.

در بخش پایانی بیانیه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمده است: «اتحادیه اروپا به نقش خود در حمایت از گام‌های صحیح در مسیر صلح پایدار بین اسرائيلی‌ها و فلسطینی‌ها ادامه می‌دهد و لزوم بهبود شرایط زندگی برای مردم عادی در این منطقه حمایت می‌کند.»

اسرائيل در حال برگزاری مناقصه‌ای است که طی آن بیش از ۲ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی جدید در ۳۰ شهرک در نواحی اشغالی کرانه باختری ساخته خواهد شد. همچنین روز یکشنبه مقام‌های اسرائيلی اعلام کرده بودند که مناقصه‌ای برای ساخت بیش از هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌های اسرائيلی در بیت المقدس شرقی برگزار می‌کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.