Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 18073
  پرینتخانه » اخبار بالا, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹ |

آیدین آغداشلو: قباد شیوا خودش و جماعتی را بالا کشید

در ستایش شش دهه فعالیت هنری قباد شیوا ـ هنرمند طراح و گرافیست نوگرای هنر ایران ـ در نوزدهمین جشن تصویر سال برگزار شد. در مراسمی که در غیاب قباد شیوا برگزار شد، علی خسروی، امراله فرهادی، رضا عابدینی، فخرالدین فخرالدینی و آیدین آغداشلو از این هنرمند نوگرای هنر معاصر ایران گفتند.  آیدین آغداشلو پیام […]

آیدین آغداشلو:  قباد شیوا خودش و جماعتی را بالا کشید

در ستایش شش دهه فعالیت هنری قباد شیوا ـ هنرمند طراح و گرافیست نوگرای هنر ایران ـ در نوزدهمین جشن تصویر سال برگزار شد.

در مراسمی که در غیاب قباد شیوا برگزار شد، علی خسروی، امراله فرهادی، رضا عابدینی، فخرالدین فخرالدینی و آیدین آغداشلو از این هنرمند نوگرای هنر معاصر ایران گفتند. 

آیدین آغداشلو پیام ویدئویی را برای قباد شیوا به تصویر سال ارسال کرده بود. او در بخشی از این پیام، قباد شیوا را یکی از مهم‌ترین پیشگامان گرافیک ایران معرفی کرد که در قله است. 

آیدین آغداشلو: قباد شیوا خودش و جماعتی را بالا کشید

به تعبیر آغداشلو، هر مراسمی برای یادآوری، یادآور خودماست که ما هم بودیم، ما هم دیدیم و چه خوب بود. جایگاه شیوا جایگاه تثبیت شده‌ای است. شاید واقعا نیازی به این یادآوری نداشته باشد؛ اما نیاز به این هست که ما فرهنگ و قله‌های فرهنگ خود را بشناسیم و با هر یادآوری به خودمان یادآور شویم که بودیم و دیدیم. 

او که خود را هم‌دوره‌ی دانشگاه و دوران کاری و دوست سالیان دور تا امروز قباد شیوا می‌داند، در این پیام تصویری گفت: قباد شیوا در همه‌ی این سال‌ها، نه فقط خودش بلکه مستقیم و غیرمستقیم جماعت عظیمی را با خودش بالا کشید. 

به اعتقاد آغداشلو، یاد انسان فقط در کار و حضور جسمانی‌اش باقی نمی‌ماند بلکه در ذهن دیگران به عمر خودش ادامه می‌دهد. قباد شیوا هم عمر خودش و عمر کارش پاینده باشد. 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.