Saturday, 24 July , 2021
امروز : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ - 15 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 9033
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, جامعه, درآمــد, دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۷:۴۵ |
سازمان ملل متحد اعلام کرد

آوارگی ۸۲ میلیون نفر در سال گذشته

  کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ و با وجود محدودیت‌ها و شهربندان‌های کرونایی در بسیاری از نقاط جهان، بیش از ۸۲ میلیون نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه و آواره شده‌اند. این رقم نشانگر آن است که شمار آوارگان نسبت به دهه گذشته، ۲ برابر […]

آوارگی ۸۲ میلیون نفر در سال گذشته
 

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ و با وجود محدودیت‌ها و شهربندان‌های کرونایی در بسیاری از نقاط جهان، بیش از ۸۲ میلیون نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه و آواره شده‌اند.

این رقم نشانگر آن است که شمار آوارگان نسبت به دهه گذشته، ۲ برابر شده است.

فیلیپو گراندی، مدیر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد با ابراز نگرانی نسبت به آوارگان داخلی می‌گوید: «بعضی وقت‌ها رویارویی با بی‌جاشدگان داخلی حتی دشوارتر از مساله مهاجران است. به یمن، تیگرای و افغانستان فکر کنید. این یک وضعیت جدا نگران‌کننده است که در سال‌های اخیر افزایش یافته است. شمار آوارگان داخلی در آخرین گزارش ۵۰ میلیون نفر برآورد شده است.»

علاوه بر آوارگان داخلی، پناهجویان سوریه با ۶ میلیون و ۸۰۰هزار نفر همچنان رکورددار مهاجرت در جهان هستند. پس از سوریه، فلسطین و ونزوئلا قرار دارند.

افزایش مخاصمات مسلحانه داخلی، برای مثال در تیگرای اتیوپی و حملات اسلام‌گرایان در شمال موزامبیک، موج تازه‌ای از آوارگان محصور در مرزهای داخلی را ایجاد کرده است.

گراندی می‌گوید احتمالا پس از بازگشایی مرزها در پی فروکش کردن شدت همه‌گیری ویروس کرونا، آوارگان جنگ‌های داخلی به سوی کشورهای دیگر حرکت خواهند کرد و باید منتظر افزایش مهاجران در سال‌های آینده بود.

مدیرکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بستن مرز با موانع و دیوارها به روی و آوارگان را رویکرد خودخواهانه کشورهای مقصد مهاجران توصیف و از آن به شدت انتقاد کرد.

 


 

نویسنده : سازمان ملل متحد اعلام کرد
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.