Friday, 7 October , 2022
امروز : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ - 12 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21434
  پرینتخانه » دسته‌بندی نشده, سیاست, ورزش, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱ |

آلمان پس از ۳۰ سال دچار کسری تجاری شد

آلمان در ماه مه و تحت فشار افزایش هزینه واردات نفت و گاز برای مهار بحران حاصل از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در بازار انرژی، برای نخستین بار از سال ۱۹۹۱ دچار کسری تجاری شد. بر پایه اعلام اداره آمار فدرال آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا پس از آن دچار کسری تجاری ۱ میلیارد یورویی […]

آلمان پس از ۳۰ سال دچار کسری تجاری شد

آلمان در ماه مه و تحت فشار افزایش هزینه واردات نفت و گاز برای مهار بحران حاصل از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در بازار انرژی، برای نخستین بار از سال ۱۹۹۱ دچار کسری تجاری شد.

بر پایه اعلام اداره آمار فدرال آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا پس از آن دچار کسری تجاری ۱ میلیارد یورویی شد که ارزش واردات این کشور در مقایسه با ماه مه سال پیش ۲۷.۸ درصد افزایش یافت. البته واردات آلمان نسبت به آوریل گذشته تنها ۲.۷ درصد افزایش یافت.

در مقابل، صادرات آلمان برای سومین بار در پنج ماه گذشته، ۰.۵ درصد کاهش یافت، اما ارزش آن ۱۱.۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، آلمان طی ماه مه ۲۰۲۲ در مقابل واردات ۱۲۶.۷ میلیارد دلاری، ۱۲۵.۸ میلیارد دلار صادرات داشته است. اما این کشور، طی ماه آوریل ۲۰۲۲، مازاد تجاری ۳.۱ میلیارد یورویی را ثبت کرده بود.

این گزارش همچنین حاکیست که صادرات آلمان به روسیه در ماه مه نسبت به آوریل ۲۹.۴ درصد، معادل ۱ میلیارد یورو افزایش یافته ولی در مقایسه با ماه مشابه سال ۲۰۲۱ حدود ۵۴.۶ درصد کاهش یافته است.

واردات آلمان از روسیه نیز نسبت به ماه مه سال پیش ۹.۸ درصد کاهش یافته است.

افت صادرات آلمان و افزایش واردات آن در حالی است که از زمان آغاز جنگ اوکراین، نرخ برابری یورو در برابر هر دلار آمریکا حدود ۷.۴ درصد کاهش یافته است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.