Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17731
  پرینتخانه » حمله روسیه به اوکراین, سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۹:۴۲ |

آلمان سلاح به اوکراین ارسال کرد

آلمان در چرخشی چشمگیر، تصمیم به ارسال ۱۰۰۰ قبضه سلاح ضدزره و ۵۰۰ موشک دوش‌پرتاب دفاع هوایی “استینگر” به اوکراین گرفته است. برلین تا پیش از این درخواست‌های ارسال تسلیحات مرگبار به نیروهای مسلح روسیه را رد کرده و در عوض ۵۰۰۰ کلاه نظامی به کی‌یف فرستاده بود؛ اقدامی که شهردار این شهر آن را […]

آلمان سلاح به اوکراین ارسال کرد

آلمان در چرخشی چشمگیر، تصمیم به ارسال ۱۰۰۰ قبضه سلاح ضدزره و ۵۰۰ موشک دوش‌پرتاب دفاع هوایی “استینگر” به اوکراین گرفته است.

برلین تا پیش از این درخواست‌های ارسال تسلیحات مرگبار به نیروهای مسلح روسیه را رد کرده و در عوض ۵۰۰۰ کلاه نظامی به کی‌یف فرستاده بود؛ اقدامی که شهردار این شهر آن را “یک شوخی” توصیف کرد.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز برای حصول اطمینان از اینکه این تغییر موضع کشورش مورد توجه قرار گرفته، در توییتر نوشت: حمله روسیه به اوکراین نشانگر یک نقطه عطف است. این وظیفه ماست که تمام تلاشمان را برای حمایت از اوکراین در دفاع از خود در برابر تهاجم روسیه بکنیم.

آلمان در پی شکست خود در جنگ جهانی دوم، سیاستی مبنی بر عدم صادرات سلاح به مناطق جنگی در پیش گرفته است. این سیاست بدین معناست که کشورهایی که تسلیحات ساخت آلمان را در اختیار دارند نیز باید برای ارسال آن‌ها به کشورهای درگیر جنگ، از برلین مجوز بگیرند.

این سیاست آلمان، مانع شده بود که برخی از دیگر کشورها نیز بتوانند به اوکراین سلاح ارسال کنند، اما اکنون این مسئله نیز تغییر کرده است.

دولت آلمان اعلام کرد که با تحویل ۴۰۰ آرپی‌جی از هلند و هویتزرهای قدیمی GDR از استونی به ارتش اوکراین موافقت کرده است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.