Saturday, 16 January , 2021
امروز : شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹ - 3 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 1214
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۹ |

محمدرضا عارف: مصوبه مجلس باعث بازگشت تحریم‌های سازمان ملل می شود

  رییس فراکسیون امید در مجلس دهم، طرح مجلس مبنی بر خروج از پروتکل الحاقی را در عمل منجر به بازگشت تحریم‌های سازمان ملل و بهانه دیگری برای اتحاد عبری-عربی برای فشار بر ایران دانست. محمدرضا عارف در واکنش به تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از سوی مجلس و تایید آن از سوی […]

محمدرضا عارف: مصوبه مجلس باعث بازگشت تحریم‌های سازمان ملل می شود
 

رییس فراکسیون امید در مجلس دهم، طرح مجلس مبنی بر خروج از پروتکل الحاقی را در عمل منجر به بازگشت تحریم‌های سازمان ملل و بهانه دیگری برای اتحاد عبری-عربی برای فشار بر ایران دانست.

محمدرضا عارف در واکنش به تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از سوی مجلس و تایید آن از سوی شورای نگهبان، نوشت: « ‌طرح مجلس مبنی بر خروج از پروتکل الحاقی، شاید در ظاهر به نیت ایجاد ابزاری در دست دیپلماسی خارجی ایران برای فشار بر جامعه جهانی باشد ولی در عمل به بازگشت تحریم‌های سازمان ملل منجر خواهد شد و بهانه دیگری برای اتحاد عبری-عربی برای فشار بر ایران خواهد بود.

‌در شرایط سخت و پیچیده امروز ایران، مردم انتظار دارند مجلس بر روی حل چالش‌های اقتصادی تمرکز کند و منتظر مصوبات سنجیده مجلس برای حل درد و رنج ناشی از مشکلات معیشت و کسب‌وکارهایشان هستند که زندگی و سلامت ایشان را در این بحران کرونا به خطر انداخته است.

‌از شورای نگهبان انتظار می‌رفت ضمن پشتیبانی از دستگاه دیپلماسی رسمی کشور، اجازه دهند این موضوع تخصصی و پیچیده، توسط خبرگان سیاست خارجی در چهارچوب شورایعالی امنیت ملی پیش رود تا روند نفوذ رژیم صهیونیستی در منطقه و اتحادهای نوظهور با کشورهای عربی بیش از این رواج نیابد».

 


 

برچسب ها
, , ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.