Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 9818
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱:۰۲ |

شکایت ترامپ از فیس بوک، توییتر و گوگل

  رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا اعلام کرد علیه فیس‌بوک، توییتر، گوگل و مسئولان آنها به صورت جمعی شکایت می‌کند. دونالد ترامپ با اعلام قصدش برای شکایت از گردانندگان این رسانه‌های اجتماعی، آنها را به اعمال «سانسور غیرقانونی و مخالف قانون اساسی» متهم کرد. از زمان حمله هواداران دونالد ترامپ به کاپیتول، مقر کنگره […]

شکایت ترامپ از فیس بوک، توییتر و گوگل
 

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا اعلام کرد علیه فیس‌بوک، توییتر، گوگل و مسئولان آنها به صورت جمعی شکایت می‌کند.

دونالد ترامپ با اعلام قصدش برای شکایت از گردانندگان این رسانه‌های اجتماعی، آنها را به اعمال «سانسور غیرقانونی و مخالف قانون اساسی» متهم کرد.

از زمان حمله هواداران دونالد ترامپ به کاپیتول، مقر کنگره آمریکا در واشنگتن در اوایل سال جاری میلادی، حساب‌های کاربری او در شبکه‌های اجتماعی بسته شد.

ترامپ در جریان سخنرانی در محل باشگاه گلف خود واقع در بدمینستر نیوجرسی گفت: «من امروز به عنوان نماینده اصلی مؤسسه “سیاستِ اولْ آمریكا”، شکایت جمعی عمده‌ای را علیه غول‌های فناوری از جمله فیس‌بوك، گوگل و توییتر و مسئولان آنها مارک زاکربرگ، سوندار پیچای و جک دورسی به دادگستری می‌فرستم.»

«سیاستِ اولْ آمریکا» نام مؤسسه‌ای است كه برای ترویج سیاست‌ها و افکار دونالد ترامپ تأسیس شده است.

دونالد ترامپ از پشت تریبونی که نام او روی آن حک شده بود، گفت که این سه مدیر شبکه‌های اجتماعی «سانسور غیرقانونی و مخالف قانون اساسی» اعمال می‌کنند. کسانی که در مکان سخنرانی ترامپ حاضر بودند، او را تحسین کردند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: «ما از دادگاه فدرال فلوریدا می‌خواهیم که دستور دهد تا فوراً سانسور غیرقانونی و شرم‌آور به دست این شرکت‌های شبکه اجتماعی كه آمریكایی‌ها را هدف قرار داده‌اند، پایان یابد. ما خواستار پایان سکوت اجباری هستیم.»

او تأکید کرد: «برای اثبات این که هیچ کنترلی روی فعالیت بیگ تک وجود ندارد، همین دلیل کافی است که آنها حساب رئیس جمهوری مشغول به کار آمریکا را بستند.»

ترامپ گفت: «اگر آنها بتوانند چنین کاری را با من بکنند، می‌توانند با هرکس دیگری هم همین کار را بکنند. و دقیقاً همین کار را هم دارند می‌کنند.»

وی افزود: «ما درگیر نبردی شده‌ایم که در آن پیروز خواهیم شد.»

ترامپ همچنین گفت: «گوگل و یوتیوب فیلم‌های بی‌شماری را که در آن با جرأت از سازمان جهانی بهداشت انتقاد شده بود، حذف کرده‌اند.»

در ماه ژوئن، فیس بوک حساب دونالد ترامپ را به مدت دو سال تعلیق کرد.

شبکه اجتماعی توییتر نیز پس از حمله هواداران ترامپ به مقر کنگره در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱، حساب کاربری او را بست.

دونالد ترامپ تا پیش از بسته شدن حساب‌های کاربری‌اش، نزدیک به ۸۹ میلیون دنبال کننده در توییتر، ۳۵ میلیون در فیس‌بوک و ۲۴ میلیون در اینستاگرام داشت.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.