Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 9790
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۳:۲۸ |
دادستان‌های فدرال اعلام کرد

دستگیری یک استاد سیاست در آلمان به اتهام جاسوسی برای چین

  یک متخصص آلمانی حوزه سیاسی به ظن سال‌ها جاسوسی برای دولت چین دستگیر شد. بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال، مظنون که با نام «دکتر کلاوس ل» معرفی شده، از سال ۲۰۰۱ میلادی یک اتاق فکر را اداره می‌کند. او درنهایت پس از طرح کیفرخواست در دادگاه مونیخ، به ظن جاسوسی دستگیر شد. مقامات قضایی […]

دستگیری یک استاد سیاست در آلمان به اتهام جاسوسی برای چین
 

یک متخصص آلمانی حوزه سیاسی به ظن سال‌ها جاسوسی برای دولت چین دستگیر شد.

بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال، مظنون که با نام «دکتر کلاوس ل» معرفی شده، از سال ۲۰۰۱ میلادی یک اتاق فکر را اداره می‌کند. او درنهایت پس از طرح کیفرخواست در دادگاه مونیخ، به ظن جاسوسی دستگیر شد.

مقامات قضایی آلمان می‌گویند که ماموران اطلاعاتی چین در جریان یکی از سفرهای او به شانگهای برای سخنرانی در ژوئن سال ۲۰۱۰ میلادی با «دکتر کلاوس ل» تماس گرفته‌اند.

او متهم است که تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، در جریان سفرهای بین‌المللی یا شرکت در کنفرانس‌های خارجی، اطلاعاتی را در اختیار پکن گذاشته است.

دادستان‌ها می‌گویند او اطلاعاتی را منتقل کرده که عمدتا در جریان «تماس با مقامات عالی سیاسی» به دست آورده است؛ این تماس‌ها نیز از مسیر اتاق فکر او ممکن شده است.

آنها همچنین می‌گویند که او در قبال ارائه این اطلاعات، پول دریافت کرده و هزینه سفرهای او برای ملاقات با ماموران اطلاعاتی چین نیز پرداخت می‌شده است.

پیش از این نیز در ماه ژوئن، مقامات آلمان یک دانشمند روسی را که در یکی از دانشگاه‌های این کشور کار می‌کرد، به ظن جاسوسی برای مسکو دستگیر کردند.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.