Friday, 6 August , 2021
امروز : جمعه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۰ - 28 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 9751
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۲۱ |

سقوط مرگبار هواپیما؛ باز‌ هم آنتونف

  امدادگران روس بقایای هواپیمایی را که بامداد سه‌شنبه حین پروازی داخلی از روی صفحهٔ رادار محو شده بود پیدا کردند. هواپیمای آنتوانوف آ.ان با ۲۸ سرنشین در نزدیکی شبه‌جزیرهٔ کامچاتکا در شرق روسیه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند. آژانس ترابری روسیه اعلام کرد امدادگران درحالی توانسته‌اند بقایای این هواپیمای دو موتوره […]

سقوط مرگبار هواپیما؛ باز‌ هم آنتونف
 

امدادگران روس بقایای هواپیمایی را که بامداد سه‌شنبه حین پروازی داخلی از روی صفحهٔ رادار محو شده بود پیدا کردند.

هواپیمای آنتوانوف آ.ان با ۲۸ سرنشین در نزدیکی شبه‌جزیرهٔ کامچاتکا در شرق روسیه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

آژانس ترابری روسیه اعلام کرد امدادگران درحالی توانسته‌اند بقایای این هواپیمای دو موتوره را بیابند که دسترسی به محل حادثه به‌دلیل شرایط بد جغرافیایی دشوار بوده است. بخشی از بدنه هواپیما در ساحل و بخشی دیگری از آن در آب پیدا شده است.

کارشناسان روس اعلام کرده‌اند که این هواپیما پیش از فرود در مه غلیظ فرورفته بوده و کوه‌های اطراف از دید خلبان آن پنهان مانده است. آنان همچنین افزودند که این هواپیما به احتمال زیاد نخست به سطح آب برخورد کرده است.

آنتونوف آ.ان،‌ هواپیمایی دوموتوره است که از ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۶ در شوروی سابق ساخته می‌شد. این هواپیما که همچنان به‌منظورهای نظامی و غیرنظامی در این کشور و شماری از دیگر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بارها دچار سوانح مرگبار شده است.

آخرین نمونهٔ چنین حوادثی در ماه مارس در قزاقستان روی داد که در جریان آن ۴ سرباز جان باختند. مشکلات تعمیرات و نگهداری و ایمنی هواپیما همچنان و‌ به‌ویژه در نواحی دورافتاده روسیه حادثه می‌آفریند.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.