Friday, 6 August , 2021
امروز : جمعه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۰ - 28 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 9739
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۰۱ |

تأیید مقامات عراقی و تکذیب ایران درباره افزایش صادرات گاز به عراق

  کاردار سفارت ایران در عراق با معاون وزارت برق این کشور دیدار و دو طرف بر مساله افزایش صادرات گاز ایران به عراق توافق کردند. وزارت برق عراق در بیانیه ای اعلام کرد که موسی علیزاده، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با عادل کریم، معاون امور تولید این وزارت دیدار و رایزنی […]

تأیید مقامات عراقی و تکذیب ایران درباره افزایش صادرات گاز به عراق
 

کاردار سفارت ایران در عراق با معاون وزارت برق این کشور دیدار و دو طرف بر مساله افزایش صادرات گاز ایران به عراق توافق کردند.

وزارت برق عراق در بیانیه ای اعلام کرد که موسی علیزاده، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با عادل کریم، معاون امور تولید این وزارت دیدار و رایزنی کرده است.

بنا بر این بیانیه، دو طرف در این دیدار در رابطه با آخرین تحولات روابط دوجانبه در زمینه انرژی و سوخت گفت وگو کردند.

در این بیانیه آمده است: کاردار سفارت ایران در بغداد با اشاره به روابط تاریخی و ریشه دار میان دو کشور، اعلام کرد که ایران آماده افزایش صادرات گاز به عراق و از سرگیری فعالیت خطوط گاز ایرانی است.

از سوی دیگر، معاون وزارت برق عراق از اراده جدی ایران برای تقویت همکاری ها میان دو کشور استقبال کرد و گفت که وزارت برق عراق برای برطرف کردن نیازهای تولید برق به افزایش واردات گاز نیازمند است.

در همین زمینه،سخنگوی صنعت برق کشور افزایش ۲۰۰ مگاواتی صادرات برق به خاک عراق را تکذیب کرد.

مصطفی رجبی مشهدی در خصوص اخبار منتشر شده در خصوص صادرات ۲۰۰ مگاوات برق به بصره عراق در روزهای اخیر گفت: در واقع این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

او ادامه داد: میزان صادرات برق کشور به سایر کشورها متناسب با میزان قراردادها است. ما مشکلی از نظر تامین برق داخل کشور نداریم و اولویت اول صنعت برق کشور نیاز داخل و سپس صادرات برق است.

به گفته رجبی مشهدی، در حال حاضر از جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان واردات برق داریم.

سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: تلاش‌های شبانه روزی در حال انجام است، صادرات را کاهش دادیم و حتی سعی بر آن داریم که بر اساس قراردادها صادرات را به صفر برسانیم.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.