Thursday, 24 June , 2021
امروز : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ - 15 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8347
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹ |
بایدن در آستانه دیدار با پوتین

در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیم

  رئیس جمهور آمریکا وعده داد که در جریان دیدارش با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود بر رعایت حقوق بشر در روسیه اصرار خواهد ورزید. جو بایدن قرار است روز ۱۶ خرداد برای اولین بار از زمان راهیابی به کاخ سفید با ولادیمیر پوتین دیدار کند. جو بایدن گفت: «دو هفته دیگر در ژنو با […]

در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیم
 

رئیس جمهور آمریکا وعده داد که در جریان دیدارش با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود بر رعایت حقوق بشر در روسیه اصرار خواهد ورزید.

جو بایدن قرار است روز ۱۶ خرداد برای اولین بار از زمان راهیابی به کاخ سفید با ولادیمیر پوتین دیدار کند. جو بایدن گفت: «دو هفته دیگر در ژنو با رئیس جمهوری پوتین ملاقات خواهم کرد. به وضوح [به او] خواهم گفت که ما در برابر نقض حقوق بشر سکوت نخواهیم کرد.»

جو بایدن چند هفته پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که باور دارد ولادیمیر پوتین «یک قاتل» است. این سخنان رئیس جمهوری آمریکا با واکنش کاخ کرملین روبرو شد و مسکو سفیر خود در آمریکا را برای مشورت از واشنگتن فراخواند.

ولادیمیر پوتین نیز در واکنش به سخنان جو بایدن گفته بود: «این صفت برازنده گوینده آن است.»

مسمومیت و سپس زندانی شدن الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس رئیس جمهوری روسیه یکی از عوامل موثر در تیره شدن روابط مسکو با کشورهای غربی بوده است. با این حال طرح اتهام نقض حقوق بشر علیه مسکو تنها عامل تنش زا در روابط آمریکا با مسکو نیست. واشنگتن دولت روسیه را به دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده متهم می کند.

جو بایدن در همین راستا وعده داده است که در صورت تداوم «دخالت های روسیه در دموکراسی آمریکا» به این اقدامات واکنش نشان خواهد داد. ایالات متحده و روسیه همچنین بر سر بحران در شرق اوکراین و حمایت های مسکو از الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس اختلاف نظرهای جدی دارند.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.