Friday, 18 June , 2021
امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ - 9 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8080
  پرینتخانه » اخبار بالا, سیاست تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲ |

خالد مشعل: با امریکا دشمنی نداریم و خواستار مذاکره هستیم

  رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی به اظهار نظر درباره عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و اسرائیل و همچنین ارتباط این جنبش با آمریکا پرداخت. خالد مشعل در مصاحبه با “میدل ایست نیوز” اظهار کرد: حماس اکنون ملت فلسطین را هدایت می‌کند، زیرا نقش اصلی رهبری تحت اشغال هدایت فلسطینی‌ها به […]

خالد مشعل: با امریکا دشمنی نداریم و خواستار مذاکره هستیم
 

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی به اظهار نظر درباره عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و اسرائیل و همچنین ارتباط این جنبش با آمریکا پرداخت.

خالد مشعل در مصاحبه با “میدل ایست نیوز” اظهار کرد: حماس اکنون ملت فلسطین را هدایت می‌کند، زیرا نقش اصلی رهبری تحت اشغال هدایت فلسطینی‌ها به سمت آزادی و آزادسازی است.

وی همچنین خواستار انتفاضه همه جانبه در قدس، شهرک قدیمی، کرانه باختری و داخل اراضی اشغال شده در سال ۱۹۴۸ شد.

خالد مشعل گفت که حماس آماده گفت وگو با آمریکا است.

وی در این باره ادامه داد: عجیب است که آمریکا به گفت‌وگو با طالبان که همچنان با این کشور در افغانسان می‌جنگد، ادامه می‌دهد و این درحالی است که حاضر به گفت وگو با حماس نیست که هیچگاه با واشنگتن نجنگیده است و به جای آن از سال ۱۹۹۷ آن را “تروریستی” می‌خواند.

این مقام فلسطینی خطاب به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: ما اگرچه به بسیاری از سیاست‌های مغرضانه شما به نفع اسرائیل و علیه منافع عربی و اسلامی خود معترض هستیم، اما خصومتی با شما نداریم و ما با شما نمی‌جنگیم. ما آماده برقراری ارتباط بدون هیچ شرطی با هر طرفی هستیم.

وی ادامه داد: اما حماس موضعش در قبال رژیم اشغالگر را تغییر نخواهد داد. به بایدن، آمریکا و تمامی کشورهای غربی می‌گویم؛ هرچقدر طول بکشد باز حماس تسلیم شروط شما نخواهد شد.

مشعل درباره عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی و اسرائیل نیز اظهار کرد: کشورهایی که روابطشان را با رژیم اشغالگر عادی کردند نه تنها به فلسطین خیانت کردند بلکه منافعشان را در معرض خطر انقلاب مردمی قرار دادند.

وی ادامه داد: آنچه این کشورها امید به کسب آن از اسرائیل دارند توهم و خیال است. اگر از کاری که انجام داده‌اند شرمنده نیستند؛ بدانند که فضای دشواری پیش رو دارند، چراکه افکار عمومی علیه آنها است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.