Sunday, 20 June , 2021
امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ - 11 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7788
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۳۲ |
وریر امور خارجه عربستان

سیاست خارجی ایران از سوی رهبر تعیین می شود

  وریر امور خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگویی مواضع کشورش را درباره روند فعلی مذاکرات با ایران تشریح کرد. فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه درباره مذاکرات اخیر میان ایران و عربستان گفت که کشورش پس از مذاکرات  «اکتشافی» با ایران،  «امیدوار» است.  بن فرحان در این باره […]

سیاست خارجی ایران از سوی رهبر تعیین می شود
 

وریر امور خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگویی مواضع کشورش را درباره روند فعلی مذاکرات با ایران تشریح کرد.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه درباره مذاکرات اخیر میان ایران و عربستان گفت که کشورش پس از مذاکرات  «اکتشافی» با ایران،  «امیدوار» است. 

بن فرحان در این باره اظهار کرد: ما مذاکراتی اکتشافی را آغاز کردیم. در مراحلی بسیار مقدماتی هستند و ما امیدواریم. 

مذاکرات عربستان سعودی با ایران که توسط مصطفی الکاظمی تسهیل شده بود، تا زمانی که روزنامه فایننشال تایمز گزارشی درباره اولین دیدار میان دو کشور که در ۹ آوریل در بغداد ارائه کرد، هنوز اعلام عمومی نشده بود. 

دولت ایران در ۱۰ می تایید کرد که چنین  مذاکرتی انجام شده است و افزود صحبت کردن درباره نتیجه این مذاکرات،  «خیلی زود» است. 

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با تاکید دوباره بر این که مذاکرات فعلا در  «مرحله ی مقدماتی» هستند، ادامه داد: اگر (ایرانی ها) می بینند که داشتن روابطی خوب با همسایشگانشان به نفعشان است، می توانم امیدوار باشم. 

او در پاسخ به این سوال که تاثیر انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه در ایران بر این مذاکرات چه خواهد بود، گفت که از نظر او تاثیر حداقلی خواهد داشت. 

بن فرحان ادامه داد: تصور ما از سیاست خارجی ایران این است که از سوی رهبر ایران تعیین می شود. بنابراین، فکر نمی کنیم که [انتخابات] تاثیر قابل توجهی بگذارد. ممکن است تغییری در نمایندگان این سیاست ایجاد شود، اما در نهایت آنچه در میدان عمل اتفاق می افتد مهم است و آن توسط رهبری ایران تعیین می شود. 

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.