Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 6858
  پرینتخانه » الف, جامعه تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۷:۱۲ |
استاد دانشگاه شهید بهشتی

ایران در صدر کاهش جمعیت طی ۷۰ سال اخیر در جهان

محمد اسماعیل اکبری تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا طی ۷۰ سال گذشته سقوط موالید را به اندازه جمهوری اسلامی تجربه نکرده است. وی با بیان اینکه مشکل ناباروری زوجین به شکل مساوی و ۵۰ درصد زنان و ۵۰ درصد مردان است، افزود: با گسترش مراکز درمان ناباروری موافق نیستم، زیرا در حال حاضر مراکز درمان ناباروری کشور سالانه ۲۰ مراجعه کننده هم ندارند و دلیل این رخداد فقط مسائل اقتصادی نیست.
ایران در صدر کاهش جمعیت طی ۷۰ سال اخیر در جهان
 

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که موافق افزایش مراکز درمان ناباروری نیستم، گفت: در حال حاضر این مراکز سالانه ۲۰ مراجعه کننده هم ندارند که باید علت یابی شود.

محمد اسماعیل اکبری تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا طی ۷۰ سال گذشته سقوط موالید را به اندازه جمهوری اسلامی تجربه نکرده است.

وی افزود: تهدید کاهش و سقوط موالید به گونه‌ای بوده که در دهه‌های گذشته بارها از سوی مقام معظم رهبری به رؤسای جمهوری گوشزد شده است.

اکبری ادامه داد: در سال ۹۳ طرح‌های مؤثری بر اساس توصیه‌های رهبری مصوب و ابلاغ شد اما عملی از سوی مسئولین امر صورت نگرفت. علت این بی عملی را می‌توان کم آگاهی نسبت به اصل قضیه عنوان کرد در این راستا حتی دو دوره متوالی، مجلس نشین ها هم کاری نکردند.

وی با بیان اینکه مشکل ناباروری زوجین به شکل مساوی و ۵۰ درصد زنان و ۵۰ درصد مردان است، افزود: با گسترش مراکز درمان ناباروری موافق نیستم، زیرا در حال حاضر مراکز درمان ناباروری کشور سالانه ۲۰ مراجعه کننده هم ندارند و دلیل این رخداد فقط مسائل اقتصادی نیست.

 

 


 

 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.