Sunday, 9 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 28 رمضان 1442
شناسه خبر : 6852
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۵۷ |

حمله «کیهان» به روحانی با رجوع به تاریخ

  روزنامه کیهان با انتشار گزارشی، از یک سو سایت ریاست جمهوری را متهم به حذف سخنان اخیر روحانی درباره «استفاده از آبزیان به جای گوشت قرمز و مرغ» کرد و از دیگر سو، سخنان او درباره تاثیرات تحریم را با انتشار سخنان سابق او به چالش کشید. «کیهان» در همین زمینه نوشت: حسن روحانی […]

حمله «کیهان» به روحانی با رجوع به تاریخ
 

روزنامه کیهان با انتشار گزارشی، از یک سو سایت ریاست جمهوری را متهم به حذف سخنان اخیر روحانی درباره «استفاده از آبزیان به جای گوشت قرمز و مرغ» کرد و از دیگر سو، سخنان او درباره تاثیرات تحریم را با انتشار سخنان سابق او به چالش کشید.

«کیهان» در همین زمینه نوشت: حسن روحانی ۲۲ فروردین ۹۲ در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات آن روز کشور گفته بود: «مدیریت اقتصادی کشور به‌جای آنکه در این شرایط حساس با تکیه‌ بر قدرت مقاومت و ابتکار مردم عزیز و سرفراز ایران پیام رشد پایدار به جهان بدهد، متأسفانه پیام ضعف به تحریم‌کنندگان می‌دهد… همه ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها را نمی‌توان پای تحریم نوشت.»

روحانی در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ نیز با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور گفته بود: «آیا اموری چون افزایش نقدینگی در جامعه و ۷ برابر شدن آن و تبدیل ۶۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی جامعه در عرض ۷ سال به ۴۵۰ هزار میلیارد تومان ربطی به تحریم‌ها داشت؟ یا به مدیریت ضعیف مسئولان امر برمی‌گردد؟ رشد اقتصادی ایران در شرایط امروز یا صفر و یا زیر صفر است درحالی‌که ما هیچ‌گاه چنین شرایطی را نداشتیم و ازاین‌رو به نظر می‌رسد مشکل از مدیریت داخلی است؛ البته بخشی از مشکلات به تحریم‌های بین‌المللی برمی‌گردد، اما این موضوع هم به مدیریت داخلی کشور برمی‌گردد، چراکه یک مدیریت خوب می‌توانست جلوی تحریم‌ها را گرفته یا حداقل این تحریم‌ها را تقلیل کند.»

رئیس‌جمهور همچنین در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ در مورد اینکه تورم و تحریم تا چه حد با هم در ارتباطند، گفت: «یکی از دلایل تورم کاهش تولید است. هرچند تورم و تحریم با هم در ارتباطند اما اگر تحریم هم نمی‌بود ما تورم را داشتیم. الان دولت نقدینگی را به ۷ برابر افزایش داده است. وقتی نقدینگی زیاد باشد، گرانی هم خواهد بود. این کاهش ارزش پول ملی هم به معنای تورم جدید است».

 

https://cdn.isna.ir/d/2021/04/24/3/61906935.jpg


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.