Friday, 7 May , 2021
امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 26 رمضان 1442
شناسه خبر : 6834
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۳:۲۵ |

واکنش وزارت خارجه ایران به سخنان وزیر نفت احمدی‌نژاد

  روابط عمومی وزارت خارجه ایران به سخنان اخیر رستم قاسمی، وزیر نفت پیشین و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری درباره کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن واکنش نشان داد. روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد اظهارات اخیر رستم قاسمی در ارتباط با کمک نظامی و حضور مستشاران […]

واکنش وزارت خارجه ایران به سخنان وزیر نفت احمدی‌نژاد
 

روابط عمومی وزارت خارجه ایران به سخنان اخیر رستم قاسمی، وزیر نفت پیشین و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری درباره کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن واکنش نشان داد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد اظهارات اخیر رستم قاسمی در ارتباط با کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن در گفتگو با روسیا الیوم در تاریخ یک اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد: اظهارات منتشرشده در این مصاحبه برخلاف واقعیت و سیاست های جمهوری اسلامی ایران در یمن است.

روابط عمومی وزارت امور خارجه با یادآوری مراجع رسمی در جمهوری اسلامی ایران برای اعلام مواضع کشور تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از یمن یک حمایت سیاسی است و کشورمان از روند مسالمت آمیز بحران یمن و تلاش های سازمان ملل برای حل سیاسی این جنگ خانمانسوز حمایت می کند.

قاسمی، وزیر نفت سابق ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفته بود: مردم یمن سال‌هاست با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها به دست عربستان سعودی کشته می‌شوند. زیرساخت‌ها در یمن از بین رفته است و این بی‌عدالتی در تاریخ ثبت خواهد شد. مردم یمن در معرض نسل‌کشی قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین یمنی به صورت بومی در این کشور تولید می‌شوند، افزوده بود: کمک‌های مشورتی و نظامی ایران به یمنی‌ها کم است و ایران از گفتگو با همه کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی استقبال می‌کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.