Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 6680
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲ |

واکنش علوم پزشکی مشهد به مرگ دو پاکبان پس از تزریق واکسن کرونا

  دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست دادند و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت علت فوت این دو پاکبان در حال بررسی است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فوت دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن، اظهار کرد: یکی از پاکبانان را می‌دانیم […]

واکنش علوم پزشکی مشهد به مرگ دو پاکبان پس از تزریق واکسن کرونا
 

دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست دادند و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت علت فوت این دو پاکبان در حال بررسی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فوت دو پاکبان مشهدی پس از دریافت واکسن، اظهار کرد: یکی از پاکبانان را می‌دانیم بر اثر تصادف فوت کرده است اما علت دقیق فوت پاکبان دیگر هنوز مشخص نیست و در حال بررسی موضوع هستیم.

مهدی قلیان افزود: تست pcr این پاکبان مثبت اعلام شده است، اما واکسن قسمتی از ویروس ضعیف و کشته شده است و وقتی تلقیح شود، نتیجه تست کرونای فرد را مثبت نمی‌کند. بنابراین وقتی نتیجه تست سرولوژی کرونای این فرد مثبت بوده، نمی‌توان گفت علت فوت واکسن است.

قلیان به نام واکسن و این که تولید کدام کشور است، اشاره‌ای نکرد و گفت: ممکن است این پاکبان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و بروز علائم در بدن او با دریافت واکسن یکی شده باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: درضمن افراد قبل از دریافت واکسن تب‌سنجی می شوند و سابقه بیماری آنها کنترل می‌شود. با این حال هیچ چیز هنوز معلوم نیست و باید بررسی کنیم که علت دقیق چه بوده است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.