Saturday, 8 May , 2021
امروز : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 27 رمضان 1442
شناسه خبر : 6582
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷ |

جزئیات زلزله ۵٫۹ ریشتری در گناوه

  ساعت ۱۱:۱۱ یکشنبه زلزله ای به شدت ۵.۹ ریشتر شهرستان گناوه را لرزاند که خوشبختانه و طبق گزارشات رسیده این زلزله خسارت جانی به همراه نداشته و عمده آسیب‌ها به سازه‌های قدیمی وارد شده است. غلامرضا مهرجو، فرماندار شهرستان گناوه در ارتباط با این حادثه به ایسنا گفت: در پی این حادثه ۴ نفر […]

جزئیات زلزله ۵٫۹ ریشتری در گناوه
 

ساعت ۱۱:۱۱ یکشنبه زلزله ای به شدت ۵.۹ ریشتر شهرستان گناوه را لرزاند که خوشبختانه و طبق گزارشات رسیده این زلزله خسارت جانی به همراه نداشته و عمده آسیب‌ها به سازه‌های قدیمی وارد شده است.

غلامرضا مهرجو، فرماندار شهرستان گناوه در ارتباط با این حادثه به ایسنا گفت: در پی این حادثه ۴ نفر مصدوم شده‌اند که به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

وی از اعزام اکیپ‌های ارزیابی از ساعات نخست حادثه خبر داد و افزود: ارزیابی اولیه روستاها در حال انجام است و تا کنون مورد خاصی از خسارات گزارش نشده و در بخش مرکزی نیز اکیپ‌های امدادی مستقر شده اند.

فرماندار گناوه اظهار کرد: امکانات زیرساختی مثل آب، برق، تلفن و اینترنت دچار مشکل خاصی نشده‌اند و خدمات رسانی در این حوزه ها برقرار است. تنها در برخی از نقاط خساراتی به دیوارها و واحدهای مسکونی قدیمی وارد شده است.

مهرجو با اشاره به کانون عمده خسارات و تخریب‌های ناشی از زلزله گفت: بیشترین خسارات به روستاهای بخش مرکزی گناوه وارد شده است.

به گفته این مسئول جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان تشکیل شده و به همه‌ی دستگاه‌ها فراخوان داده شده و در حالت آماده‌باش قرار دارند و همه‌ی نهادهای مرتبط در حوزه عملکرد خود در حال بررسی میدانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شدت خسارات بالا نبوده و شهرستان در شرایط آرامی به سر می‌برد. با توجه به عدم بروز خسارت به واحدهای مسکونی، در حال حاضر نیاز به اسکان اضطراری احراز نشده امّا آمادگی کامل در این زمینه جهت اقدام وجود دارد.

 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.