Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 5513
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳ |

۳۴ میلیون نفر در جهان دچار ناامنی شدید غذایی

  سازمان ملل هشدار داد بیش از ۲۰ کشور در سراسر جهان با کمبود شدید غذا روبرو هستند و از این تعداد یمن، سودان جنوبی و شمال نیجریه به کمک های فوری و گسترده نیاز دارند. طبق گزارش سازمان ملل بیشتر کشورهایی که با این مشکل روبرو هستند در آفریقا واقع شده اند اما کمبود […]

۳۴ میلیون نفر در جهان دچار ناامنی شدید غذایی
 

سازمان ملل هشدار داد بیش از ۲۰ کشور در سراسر جهان با کمبود شدید غذا روبرو هستند و از این تعداد یمن، سودان جنوبی و شمال نیجریه به کمک های فوری و گسترده نیاز دارند.

طبق گزارش سازمان ملل بیشتر کشورهایی که با این مشکل روبرو هستند در آفریقا واقع شده اند اما کمبود شدید مواد غذایی بسیاری از کشورهای آسیا و خاورمیانه مثل افغانستان و سوریه و لبنان یا در آمریکای لاتین را تهدید می کند .

در بیانیه سازمان ملل آمده است: امروز ۳۴ میلیون نفر مجبور به زندگی در ناامنی شدید غذایی هستند و تنها یک قدم با گرسنگی مطلق فاصله دارند.

  افزایش ناامنی غذایی در “نقاط گرسنگی” در بازه زمانی مارس تا ژوئیه ۲۰۲۱ به دلیل تأثیر عواملی مانند درگیری مسلحانه ، اپیدمی ویروس کرونا و حوادث آب و هوایی است.

مدیر برنامه جهانی غذا گفت:  فاجعه در مقابل چشمان ما اتفاق می افتد. در نتیجه درگیری ، اوضاع آب و هوایی و اپیدمی کرونا ، گرسنگی درب میلیون ها خانواده را می زند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.