Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 15059
  پرینتخانه » الف, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱ |
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

اصغر فرهادی باید پاسخ دهد که ملّیتش چیست

در واکنش به این بیانیه، حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اظهارات اصغر فرهادی گفت: اگر کسی زیر سایه انقلاب اسلامی و نظام اسلامی نیست در واقع یک نوع خروج اجتماعی محسوب می‌شود و نه حتی خروج ملی. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یعنی ایشان در واقع از فضای مردمی خارج شده است. و خودشان پاسخ بدهند که اگر قائل به این خروج هستند، پس ملیت‌شان چیست؟
اصغر فرهادی باید پاسخ دهد که ملّیتش چیست

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به بیانیه اخیر اصغر فرهادی واکنش نشان داد.

بیانیه ای که اصغر فرهادی درباره اظهارات مدیر گروه مستند بنیاد روایت فتح منتشر کرد، با حواشی بسیار پررنگ تر از متن مواجه شد.

فرهادی در بخشی از همان بیانیه نوشته بود: «چگونه من را فریبکارانه منتسب به حکومتی می‌کنید که رسانه‌های تندرویش از هیچ تلاشی برای تخریب و حاشیه سازی و انگ زدن به من در سال‌های قبل فروگذار نکرده‌اند؛ حکومتی که نظرم را به صراحت درباره مصائبی که همه این سال‌ها موجبش شده، گفته‌ام؛ نوشته‌ها و گفته‌هایم درباره تمام آنها موجود است، از دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸ تا فاجعه تلخ و نابخشودنی مسافران کشته شده هواپیمای اوکراینی، از تبعیض‌های ظالمانه بر زنان و دختران تا بردن کشور به مسلخ کرونا.»

در واکنش به این بیانیه، حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اظهارات اصغر فرهادی گفت: اگر کسی زیر سایه انقلاب اسلامی و نظام اسلامی نیست در واقع یک نوع خروج اجتماعی محسوب می‌شود و نه حتی خروج ملی.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یعنی ایشان در واقع از فضای مردمی خارج شده است. و خودشان پاسخ بدهند که اگر قائل به این خروج هستند، پس ملیت‌شان چیست؟

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.