Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14904
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۰۲ |
اتهامات جدید در پرونده نتانیاهو

جلسه محاکمه نتانیاهو لغو شد

همسر بنیامین نتانیاهو با دریافت هدایای گرانقیمت از میلیاردرهای اسرائیلی اتهامات مطرح در پرونده جاری نتانیاهو را بیشتر کرد؛ این پرونده جدید، دادگاه را به تعویق انداخت. جلسه محاکمه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل که قرار بود امروز برگزار شود لغو شد. دادگاه منطقه‌ای اورشلیم تصمیم گرفت شهادت نیر هفتز، دستیار ارشد سابق نتانیاهو […]

جلسه محاکمه نتانیاهو لغو شد

همسر بنیامین نتانیاهو با دریافت هدایای گرانقیمت از میلیاردرهای اسرائیلی اتهامات مطرح در پرونده جاری نتانیاهو را بیشتر کرد؛ این پرونده جدید، دادگاه را به تعویق انداخت.

جلسه محاکمه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل که قرار بود امروز برگزار شود لغو شد. دادگاه منطقه‌ای اورشلیم تصمیم گرفت شهادت نیر هفتز، دستیار ارشد سابق نتانیاهو را تا دوشنبه هفته آینده به تعویق بیندازد.

نتانیاهو با شرکت در جلسه استماع اولین حضور عمومی خود را طی هفت ماه گذشته داشته است. این تصمیم لحظه آخری بعد از آن گرفته شد که دادگاه با اتهامات فساد جدیدی روبرو شد. این تعویق به تیم دفاعی اجازه می‌دهد تا آماده شوند.  

شواهد جدیدی که علیه نتانیاهو مطرح شده مربوط به جواهراتی به ارزش ده‌ها هزار شکل (پول رایج در اسرائیل) است که سارا نتانیاهو، همسر نتانیاهو، از میلیاردرهای اسرائیلی مانند کلاین، آرنون میلچین و جیمز پکر درخواست کرده بود.

سخنگوی نتانیاهو ادعاهای جدید را رد کرد و همچنین به درخواستی که تیم وکلا علیه دادستان و مجری قانون به دلیل افشای اطلاعات نادرست به رسانه‌ها طرح کرده‌اند اشاره کرد. 

از آنجایی که این شهادت به ماجرای هدایای غیرقانونی مربوط می‌شود و نه به پرونده جاری، دادگاه می‌توانست طبق برنامه این جلسه را برگزار کند. با این حال، تحت فشار شدید تیم وکلا برای به تعویق انداختن این جلسه، دادگاه تا یک هفته به تاخیر افتاد.

برخی هفتز را منتقدترین شاهد در کل دادگاه‌های نتانیاهو می‌دانند، زیرا او یکی از دو شاهدی است که می‌تواند مستقیما در رابطه با اتهامات رشوه‌دهی رسانه‌ای نخست وزیر سابق شهادت دهد.

دادگاه جاری به بررسی اتهاماتی می‌پردازد که طی آن نتانیاهو در سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۶ ده‌ها بار به هفتز دستور داده است تا به ایلان یشوا، مدیر عامل سابق والا، شبکه خبری اسرائیلی، دستور دهد تا آنطور که نخست‌وزیر سابق می‌خواست، اخبار را پوشش دهد. 

تا مارس ۲۰۱۴، هفتز، سارا نتانیاهو و خود نخست وزیر شخصا در انتقال پیام‌ها مشارکت بیشتری داشتند. در حالی که تا به امروز شاهدان مهم زیادی در این پرونده وجود داشته‌اند اما هفتز بیش از هر یک از آنها به نخست وزیر سابق نزدیک بوده است.

نتانیاهو در چندین پرونده فساد مالی به پرداخت رشوه، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.