Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14809
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲ |

حمله آذربایجان به ارمنستان و برکناری وزیر دفاع

نخست وزیر ارمنستان گفت نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان روز یکشنبه به بخشی از خطوط مرزی مشترک بین دو کشور “تعرض” کردند. وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که تلاش‌های نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان را برای حرکت به سمت موضع مرزی در شرق دو کشور خنثی کرده است. همچنین نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در نشست شورای […]

حمله آذربایجان به ارمنستان و برکناری وزیر دفاع

نخست وزیر ارمنستان گفت نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان روز یکشنبه به بخشی از خطوط مرزی مشترک بین دو کشور “تعرض” کردند.

وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که تلاش‌های نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان را برای حرکت به سمت موضع مرزی در شرق دو کشور خنثی کرده است.

همچنین نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در نشست شورای امنیت این کشور گفت:‌ از روز یکشنبه، ما چندین دور نشست و گفتگو داشتیم و به این مساله پرداخته‌ایم.

وی افزود: گفتگوها بر مساله تعرض به قلمروی ارمنستان از سوی نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان به یکی از مناطق مرزی شرقی نزدیک مرز دو کشور معطوف بود.

نخست وزیر ارمنستان همچنین ادامه داد، “آرشاک کاراپتیان”، وزیر دفاع را برکنار کرده و بجای او “سورن پاپیکیان” را که معاون نخست وزیر بود، منصوب کرده است.

در همین حال، شورای امنیت ارمنستان اعلام کرد نیروهای جمهوری آذربایجان از خودروهای زرهی در زمان ورود به قلمروی ارمنستان استفاده کردند و پس از گفتگوهای صورت گرفته منطقه را ترک گفتند. این شورا همچنین اعلام کرد: در نتیجه گفتگوهای صورت گرفته بین دو طرف، تجهیزات نظامی و سربازان ارتش جمهوری آذربایجان که به قلمروی ارمنستان تجاوز کرده بودند، از آنجا خارج شدند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.