Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14796
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱ |

دو کشته و ۴۷ مصدوم در زلزله شدید هرمزگان

حوالی ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه نخستین زلزله ۶ ریشتری در منطقه «فین» هرمزگان به وقوع پیوست و یک دقیقه بعد دومین زمین‌لرزه ثبت شد، زلزله‌هایی که در برخی شهرهای جنوب شرقی ایران هم احساس شد. زمین لرزه‌های شدیدی استان هرمزگان را لرزاند و شهرهای هم مرز با این استان در فارس و کرمان نیز […]

دو کشته و ۴۷ مصدوم در زلزله شدید هرمزگان

حوالی ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه نخستین زلزله ۶ ریشتری در منطقه «فین» هرمزگان به وقوع پیوست و یک دقیقه بعد دومین زمین‌لرزه ثبت شد، زلزله‌هایی که در برخی شهرهای جنوب شرقی ایران هم احساس شد.

زمین لرزه‌های شدیدی استان هرمزگان را لرزاند و شهرهای هم مرز با این استان در فارس و کرمان نیز لرزیدند. بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، یکشنبه، ۲۳ آبان ۲ زلزله به فاصله یک دقیقه استان هرمزگان را لرزاند.

زلزله‌ای به بزرگی ۶.۴ در مقیاس امواج درونی ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه یکشنبه ۲۳ آبان، شهر فین در هرمزگان را لرزاند. زلزله بعدی با بزرگای ۶.۳ در مقیاس امواج درونی زمین، ساعت ۱۵ و ۳۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه فین هرمزگان را لرزاند.

عمق این زلزله‌های دو گانه ۶ ریشتری در ۱۵ کیلومتری زمین اعلام شده است.

این زلزله تاکنون منجر به فوت دو نفر و مصدومیت ۴۷ نفر شده است. مسئولان از اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه خبر داده‌اند و گزارش ها حکایت از خسارت به برخی خانه های روستایی است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.