Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14758
  پرینتخانه » اخبار بالا, سیاست تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴ |

مرگ ۱۱ مهاجر در مرز بلاروس و لهستان

پلیس لهستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جسد یک مرد جوان سوریه‌ای را در مرز این کشور با بلاروس پیدا کرده است. به این ترتیب شمار قربانیان بحران مرزی میان دو کشور به ۱۱ نفر می‌رسد. هنوز دلیل مرگ این فرد مشخص نیست. جسد این شهروند سوریه در جنگل‌های اطراف وولکا ترچووسکا پیدا شده است. […]

مرگ ۱۱ مهاجر در مرز بلاروس و لهستان

پلیس لهستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد جسد یک مرد جوان سوریه‌ای را در مرز این کشور با بلاروس پیدا کرده است.

به این ترتیب شمار قربانیان بحران مرزی میان دو کشور به ۱۱ نفر می‌رسد.

هنوز دلیل مرگ این فرد مشخص نیست. جسد این شهروند سوریه در جنگل‌های اطراف وولکا ترچووسکا پیدا شده است. به گفته گارد مرزی لهستان جمعه شب یک گروه دیگر از مهاجران تلاش کردند تا با عبور از حصارهای موقت از بلاروس وارد لهستان شوند.

بحران مرزی میان بلاروس و لهستان به یک جدال ژئوپولیتیک میان روسیه و اتحادیه اروپا بدل شده است. روز جمعه و پس از تهدیدهای اتحادیه اروپا به تحریم ترکیه و خطوط هواپیمایی این کشور به دلیل انتقال پناهجویان به بلاروس، هواپیمایی بلاویا (بلاروس) اعلام کرد ترکیه دیگر به این کشور اجازه حمل مسافران تبعه سوریه، عراق و یمن به بلاروس را نمی‌دهد.

پلیس لهستان همچنین ماموران مرزی بلاروس را به همکاری با پناهجویان برای تخریب حصارهای موقت مرزی میان دو کشور متهم کرد. در بیانیه پلیس آمده است که نیروهای بلاروس دیشب با خوردوهای نظامی پایه‌های سیم‌های خاردار را از جا کنده و برای پاره کردن فنس‌های فلزی به مهاجران یاری رسانده‌اند.

آخر هفته گذشته خبر مرگ یک پناهجوی عراقی به‌عنوان دهمین قربانی این بحران کم سابقه میان اتحادیه اروپا و همسایگان شرقی این کشور منتشر شده بود.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.