Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14729
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱ |
هادی العامری

مطمئن نیستیم که نخست وزیر ترور شده باشد

رئیس ائتلاف الفتح اعلام کرد که در درست بودن تلاش برای ترور نخست وزیر عراق تردید دارد. هادی العامری گفت: کسانی هستند که پول می‌دهند تا درگیری میان شیعیان ایجاد کنند اما مادامی که مرجعیت دینی و سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان وجود دارند این اتفاق نخواهد افتاد. رهبران شیعی عاقل و حکیم هستند […]

مطمئن نیستیم که نخست وزیر ترور شده باشد

رئیس ائتلاف الفتح اعلام کرد که در درست بودن تلاش برای ترور نخست وزیر عراق تردید دارد.

هادی العامری گفت: کسانی هستند که پول می‌دهند تا درگیری میان شیعیان ایجاد کنند اما مادامی که مرجعیت دینی و سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان وجود دارند این اتفاق نخواهد افتاد. رهبران شیعی عاقل و حکیم هستند و ما اطمینان می‌دهیم که به چنین درگیری کشیده نمی‌شویم. جنگ ما با دشمنان و داعش و به خاطر آزادی خاک و حاکمیت ملی است.

العامری گفت در واقعیت تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تردید دارد.

وی گفت: ما با رهبران امنیتی درباره نشستی ویژه با حضور فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی و برهم صالح، رئیس جمهور و مصطفی الکاظمی صحبت کردیم و خواهان برگزاری تحقیقاتی شفاف و دقیق برای مجازات کسانی هستیم که این کار را کرده‌اند. اما ما نمی‌دانیم آیا واقعا این اتفاق افتاده است یا نه؟ هدف قرار گرفتن با پهپاد واقعی است یا نه؟ من جزو کسانی هستم که بیشترین تمایل را دارم که بدانم چه کسی این کار را کرده است. پست نخست وزیر یک پست شیعی است و یک شیعه عاقل چنین کاری نمی‌کند اما شاید دشمنان این کار را بکنند برای همین ما خواهان تحقیقات هستیم.

وی گفت: ما و برادرانمان در این گروه‌ها به نخست وزیر تأکید کردیم که با این اقدام مخالفیم و می‌خواهیم هر کسی پشت آن است مجازات شود.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.