Wednesday, 15 September , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۴ شهریور , ۱۴۰۰ - 8 صفر 1443
شناسه خبر : 12133
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲:۲۹ |
موج سواری سیاسی اسد با این جوک؛

مسی از بارسلون رفت اما اسد ماند

  رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت الموحدین دروزی‌های لبنان که اخیرا به دمشق سفر کرده بود، تصریح کرد، رهبران برخی از کشورهای غربی و عربی با دمشق در ارتباط هستند اما می‌خواهند این مساله پنهان بماند. بشار اسد به تازگی با هیئتی از طایفه دروزی‌های لبنان به ریاست طلال ارسلان، رئیس حزب دموکراتیک […]

مسی از بارسلون رفت اما اسد ماند
 

رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت الموحدین دروزی‌های لبنان که اخیرا به دمشق سفر کرده بود، تصریح کرد، رهبران برخی از کشورهای غربی و عربی با دمشق در ارتباط هستند اما می‌خواهند این مساله پنهان بماند.

بشار اسد به تازگی با هیئتی از طایفه دروزی‌های لبنان به ریاست طلال ارسلان، رئیس حزب دموکراتیک در دمشق دیدار کرد.

این جلسه از برخی جوک‌هایی که رئیس‌جمهور سوریه مطرح کرد، خالی نبود، مثل اشاره او به شوخی‌های برخی حامیانش که اخیرا با او کرده بودند مبنی بر اینکه مسی از بارسلون رفت اما اسد باقی ماند. این اظهارات در واکنش به کسانی بود که به براندازی او تهدید کرده بودند.

اسد در حالی‌که از جزئیات اوضاع داخلی لبنان اجتناب کرد، مقابل مهمانانش بر حمایتش از ثبات لبنان و گذشتن از اهانت‌های برخی طرف‌های لبنانی به سوریه تاکید و به اهمیت فعال سازی همکاری اقتصادی بین دو کشور اشاره کرد.

او ادامه داد: قانون سزار یا قیصر عملا دو کشور را مجازات می‌کند نه فقط سوریه را.

رئیس جمهور سوریه یک روز پس از سفر گروهی از وزیران لبنانی به دمشق به منظور بررسی انتقال گاز مصر به لبنان از خاک سوریه با هیئت دروزی‌ها دیدار کرد و این بیانگر عمق روابط دوجانبه خصوصا در سطح رسمی است.

اسد در این دیدار گفت، بسیاری از رهبران کشورهای غربی و عربی با دمشق در ارتباط هستند اما می‌خواهند این مساله پنهان بماند.

رئیس‌جمهور سوریه اینگونه ادامه داد: ضعیف‌ترین ایمانی که این مقامات و روسا دارند به آنها جرات اذعان به وجود ارتباط را نمی‌دهد.

وی افزود، همزمان با مراسم تحلیف خود پس از پیروزی مجدد در انتخابات، وزیر خارجه چین اصرار داشت که به دمشق سفر کند و این طرح چین حاوی پیام سیاسی بسیار مهمی است که به زودی در عمل دیده خواهد شد.

رئیس‌جمهور سوریه عنوان کرد: یک مسؤول یا رهبر نباید با چشم‌های ظاهری‌اش ببیند زیرا ممکن است مه‌های مقابلش نگذارند بعضا خوب ببیند بلکه باید با چشم عقلش ببیند، آن زمان می‌تواند مسافت ۱۰۰۰ کیلومتر جلوتر را هم ببیند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.