Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 11932
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲ |
انتقاد پوتین از تحریم ها علیه ایران

ایران به دارو و واکسن نیاز دارد

  رئیس جمهور روسیه با انتقاد از سنگ‌اندازی کشورهای غربی در مسیر مبارزه ایران با کرونا گفت: «ایران به کمک نیاز دارد اما غرب حتی برای برداشتن تحریم‌ها هم روی خوش نشان نمی‌دهد. ولادیمیر پوتین در نشست مجمع اقتصادی شرق در ولادی‌وستوک گفت: «درباره ایران … نمی‌خواهم وارد جزئیات سیاسی شوم اما این کشور به […]

ایران به دارو و واکسن نیاز دارد
 

رئیس جمهور روسیه با انتقاد از سنگ‌اندازی کشورهای غربی در مسیر مبارزه ایران با کرونا گفت: «ایران به کمک نیاز دارد اما غرب حتی برای برداشتن تحریم‌ها هم روی خوش نشان نمی‌دهد.

ولادیمیر پوتین در نشست مجمع اقتصادی شرق در ولادی‌وستوک گفت: «درباره ایران … نمی‌خواهم وارد جزئیات سیاسی شوم اما این کشور به کمک نیاز دارد و غرب همچنان تحریم‌ها را لغو نمی‌کند. آنها حتی درباره این موضوع بحث هم نمی‌کنند. درباره دیگر کشورها چیزی نمی‌گویم. ونزوئلا را در نظر بگیرید؛ سیاست، سیاست است اما مسائل بشردوستانه همچنان بشردوستانه باقی می‌مانند.»

رئیس جمهور روسیه با اشاره به تلاش‌های جمعی غرب برای پوشاندن چهره انسانی به روابط بین‌المللی افزود: «خب، جایگاه انسان بودن کجاست؟ در دوران همه‌گیری کرونا حتی محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که در حوزه رساندن دارو و واکسن به دیگر کشورها بود هم برداشته نشده است.»

پوتین در بخش دیگر سخنانش در روز جمعه خروج نیروهای بین‌المللی را از افغانستان به رهبری آمریکا یک فاجعه دانست و گفت: «آنها ۱.۵ تریلیون دلار برای این مبارزه هزینه کردند، نتیجه چه شد؟‌ هیچ!» رئیس جمهوری روسیه از نیروهای طالبان هم خواست متمدنانه‌تر رفتار کنند تا راه گفتگو و ارتباط با دیگران بر آنها بسته نشود. او گفت: «روسیه نمی‌خواهد از افغانستان جدا شود که اگر چنین شود، دیگر کسی برای گفتگو کردن باقی نمی‌ماند.»

ششمین مجمع اقتصادی شرق دوم تا چهارم سپتامبر ۲۰۲۱ در قالب‌های آنلاین و حضوری در ولادی‌وستوک روسیه برگزار می‌شود و موضوع اصلی این دوره فرصت‌های تازه برای شرق دور با هدف دگرگون کردن دنیا اعلام شده است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.