Monday, 27 September , 2021
امروز : دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ - 20 صفر 1443
شناسه خبر : 11876
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹ |

رونالدو رکورد ۱۶ ساله علی دایی را شکست

  کریستیانو رونالدو با گلزنی در جریان بازی برای تیم ملی فوتبال کشورش در برابر ایرلند رکورد گلزنی علی دایی را شکست. سال‌ها بود که علی دایی، مهاجم اسبق تیم ملی با ۱۰۹ گل، رکورد جهانی تعداد گل‌های زده ملی در فوتبال مردان را در اختیار داشت. اما کریستیانو رونالدو که پیش از این به […]

رونالدو رکورد ۱۶ ساله علی دایی را شکست
 

کریستیانو رونالدو با گلزنی در جریان بازی برای تیم ملی فوتبال کشورش در برابر ایرلند رکورد گلزنی علی دایی را شکست.

سال‌ها بود که علی دایی، مهاجم اسبق تیم ملی با ۱۰۹ گل، رکورد جهانی تعداد گل‌های زده ملی در فوتبال مردان را در اختیار داشت. اما کریستیانو رونالدو که پیش از این به رکورد او رسیده بود، توانست با زدن دو گل دیگر از این رکورد عبور کند و با ۱۱۱ گل ملی، به تنهایی آقای گل جهان شود.

تیم ملی پرتغال در چهارچوب دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا به مصاف تیم ملی ایرلند رفت و در دیداری تماشایی با نتیجه دو بر یک برنده شد.

رونالدو در حالی که تیمش تا دقیقه ۸۹ یک گل عقب بود و می‌رفت که بازنده میدان باشد، یک گل برای تیمش به ثمر رساند تا بازی به وقت اضافه کشیده شود. اما این گل ارزش مضاعفی داشت، چون رکورد جدید گلزنی ملی در جهان شد. تنها ۶ دقیقه پس از آغاز وقت اضافی نخست، ستاره پرتغالی گل دوم تیمش را نیز به ثمر رساند تا طعم این پیروزی دلنشین را صد چندان کند.

تک گل تیم ملی ایرلند را جان ایگان در دقیقه ۴۵ به ثمر رسانده بود.

کریستیانو رونالدو در همین بازی یک پنالتی را هم در دقیقه ۱۵ نیمه اول از دست داد.

او بعد از این بازی گفت: «بسیار خوشحالم، نه تنها به این دلیل که رکورد را شکستم بلکه برای لحظه‌های ویژه‌ای که خلق کردیم. زدن دو گل در پایان بازی کار بسیار سختی است، اما من به دلیل عملکرد تیمم قدردان آنها هستم. ما تا آخر انگیزه داشتیم.»

اما رونالدو که به منچستریونایتد بازگشته است، هنوز ۷۶ گل از پرکارترین گلزن جهان عقب است. کریستین سینکلر، بازیکن ۳۸ ساله که بهترین گلزن جهان است، ماه گذشته با گلزنی برای تیم ملی فوتبال زنان کانادا در جریان بازی‌های المپیک توکیو، شمار گل‌های خود در بازی‌های رسمی را به ۱۸۴ رساند.

تنها قهرمانی رونالدو با پرتغال در یورو ۲۰۱۶ به دست آمد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.