Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 11314
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ |
دفاع بایدن از تصمیم برای خروج از افغانستان

ارتش افغانستان باید از کشورش دفاع کند

  رییس جمهور امریکا از تصمیم خود برای خروج نظامیان کشورش از افغانستان دفاع کرده است. به گفته جو بایدن، این وظیفه ارتش افغانستان است که از پیشروی طالبان در این کشور جلوگیری کند. بایدن همچنین از افزایش تعداد نظامیان اعزامی آمریکا به افغانستان خبر داد. به گفته بایدن، تعداد سربازانی که به کابل فرستاده […]

ارتش افغانستان باید از کشورش دفاع کند
 

رییس جمهور امریکا از تصمیم خود برای خروج نظامیان کشورش از افغانستان دفاع کرده است.

به گفته جو بایدن، این وظیفه ارتش افغانستان است که از پیشروی طالبان در این کشور جلوگیری کند.

بایدن همچنین از افزایش تعداد نظامیان اعزامی آمریکا به افغانستان خبر داد.

به گفته بایدن، تعداد سربازانی که به کابل فرستاده شده اند تا امنیت خروج کارکنان سفارت ایالات متحده از افغانستان را تامین کنند، به ۵۰۰۰ نفر افزایش یافته است.

بایدن گفت:‌ “بر اساس توصیه های گروه های دیپلماتیک، نظامی و اطلاعاتی ما، مجوز اعزام حدود ۵۰۰۰ سرباز آمریکایی با هدف تضمین خروج منظم و امن کارکنان خود و کارکنان متحدانمان را صادر کرده ام.”

به گفته بایدن، این نظامیان به خروج افغانستانی هایی که در حال دریافت روادید ويژه انتقال به آمریکا هستند نیز کمک خواهند کرد.

به گفته مقام های نظامی آمریکا، ۴۰۰۰ نفر از این تعداد قبلا به افغانستان اعزام شده اند و یک هزار نظامی دیگر از لشکر ۸۴ هوابرد ایالات متحده به این کشور فرستاده خواهند شد.

نظرات بایدن در حالی منتشر شد که طالبان روز شنبه شهر مزارشریف در شمال این کشور را تصرف کردند و به نزدیکی کابل رسیدند.

به گفته بایدن، نمایندگان آمریکا به اعضای طالبان در قطر هشدار داده اند که اگر جان کارکنان آمریکایی در افغانستان به خطر بیفتد، آنها با “واکنش سریع و قدرتمند آمریکا” مواجه خواهند شد.

بایدن همچنین در پاسخ به منتقدان خروج آمریکا از افغانستان تاکید کرد که امکان حضور نظامی دایمی آمریکا در افغانستان وجود ندارد.

به گفته بایدن، “اگر ارتش افغانستان نخواهد و نتواند از کشور خود دفاع کند، ادامه حضور نظامی آمریکا در افغانستان فرقی نخواهد داشت، چه برای یک سال یا پنج سال.”

جو بایدن ضرب الاجل ۳۱ اوت، ۹ شهریور را برای کامل شدن خروج نظامی ایالات متحده از افغانستان تعیین کرده است تا به این ماموریت نظامی ۲۰ ساله پایان دهد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.