Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 10124
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۰۳ |

افزایش قربانیان سیل آلمان و بلژیک به ۱۶۸ نفر

  مرگ ۱۶۸ نفردر سیل ویرانگر اخیر در آلمان و بلژیک تایید شده اما هنوز صدها نفر در پی این سیل مفقود هستند. این سیل در آلمان که بدترین بلای طبیعی طی نیم قرن گذشته به شمار می‌آید تا کنون ۱۴۱ قربانی به همراه داشته و صدها نفر همچنان مفقود شده‌اند و ارتباطات با برخی […]

افزایش قربانیان سیل آلمان و بلژیک به ۱۶۸ نفر
 

مرگ ۱۶۸ نفردر سیل ویرانگر اخیر در آلمان و بلژیک تایید شده اما هنوز صدها نفر در پی این سیل مفقود هستند.

این سیل در آلمان که بدترین بلای طبیعی طی نیم قرن گذشته به شمار می‌آید تا کنون ۱۴۱ قربانی به همراه داشته و صدها نفر همچنان مفقود شده‌اند و ارتباطات با برخی مناطق هنوز برقرار نشده است.

مرکز ملی بحران بلژیک نیز شمار قربانیان سیل را ۲۷ نفر اعلام کرده است. 

«آنکلا مرکل» صدر اعظم آلمان قصد دارد از مناطقی که سیل اخیر آنها را ویران کرده بازدید کند.

بر اساس تصاویر منتشر شده، در برخی مناطق آلمان جاده‌ها را آب برده و خودروها را روی هم انباشته کرده و در برخی مناطق خانه‌ها را تا سقف آب گرفته و مردم وحشت‌زده از مناطق سیل زده تخلیه می‌شوند.

در حالی که بخش‌های دورافتاده روستایی آلمان شدیدترین سیل اروپا در دهه‌های گذشته را تجربه می‌کند، سوالاتی در خصوص اشکالات سیستم هشدار سیل پیچیده این کشور اروپایی مطرح شده است. 

مقام‌های آلمانی اعلام کردند سیستم هشدار آن‌ها که شامل شبکه‌ای از حسگرها برای اندازه‌گیری سطح  رودخانه در زمان واقعی است، به شکل طبیعی کار می‌کند؛ اما به گفته آن‌ها، مشکل، میزان بی‌سابقه بارش و سرعت آن بوده که حتی نهرها و رودخانه‌هایی که در حالت معمول تهدید محسوب نمی‌شوند را سرریز کرده است. 

نیروهای امداد شنبه همچنان به جستجو در بخش‌های سیل‌زده غرب آلمان برای جستجوی بازماندگان سیلی که بدترین بلای طبیعی این کشور در نیم قرن گذشته محسوب می‌شود، ادامه دادند. در همین حال، به گزارش رویترز، سطح آب در بسیاری از مناطق همچنان بالاست و خانه‌ها فرو می‌ریزند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.