Wednesday, 4 August , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 26 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 10085
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱:۱۶ |
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا

کاهش رعایت پروتکل ها ی کرونا به ۴۸ درصد در ایران

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور پرداخت و در ارتباط با روند واکسیناسیون نیز توضیحاتی ارائه داد. علیرضا رئیسی در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ارائه گزارشی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز پرداخت. وی در ابتدا به تشریح وضعیت بیماری کرونا […]

کاهش رعایت پروتکل ها ی کرونا به ۴۸ درصد در ایران
 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور پرداخت و در ارتباط با روند واکسیناسیون نیز توضیحاتی ارائه داد.

علیرضا رئیسی در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ارائه گزارشی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز پرداخت.

وی در ابتدا به تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیسی با عنوان این مطلب که ویروس دلتا خیلی از کشورهای دنیا را درگیر کرده است، افزود: این ویروس تقریباً همه استان‌ها را فرا گرفته و نوع ابتلاء مشخص است که ویروس غالب، ویروس دلتا است.

وی ادامه داد: نکته قابل تأمل و ناراحت کننده این است که میزان رعایت پروتکل‌ها به ۴۸ درصد رسیده و قطعاً منجر به افزایش بیماران خواهد شد.

رئیسی گفت: میزان پلمب ها و جرایم کم نیست اما به تنهایی گره گشا نیست و از مردم انتظار می‌رود به خاطر حفظ جان خودشان، بیشتر به رعایت پروتکل‌ها اهمیت بدهند.

وی در ارتباط با واکسیناسیون نیز افزود: تزریق روزانه واکسن از مرز ۲۵۰ هزار دوز عبور کرده و واکسن دوز اول و دوم برای افراد بالای ۶۰ سال وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

رئیسی با اعلام اینکه تا کنون ۱۱.۲ میلیون دوز واکسن در کشور توزیع شده است، گفت: این هفته هم ۶ میلیون واکسن جدید به دست ما خواهد رسید.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از آغاز واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه خبر داد و افزود: به زودی کار واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال به بالا نیز آغاز خواهد شد.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.