Monday, 14 June , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ - 5 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8029
  پرینتخانه » جامعه, اخبار روز تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲ |
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها

۲۰۰ فقره آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها در سال جاری

  فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها از وقوع ۲۰۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها طی سال جاری خبر داد. سرهنگ علی عباس نژاد با اشاره به آتش سوزی‌هایی که از اول سال جاری در مراتع و جنگل‌های کشور رخ داده است، بیان کرد: متاسفانه هر سال در این فصل آتش‌سوزی داریم و با […]

۲۰۰ فقره آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها در سال جاری
 

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها از وقوع ۲۰۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها طی سال جاری خبر داد.

سرهنگ علی عباس نژاد با اشاره به آتش سوزی‌هایی که از اول سال جاری در مراتع و جنگل‌های کشور رخ داده است، بیان کرد: متاسفانه هر سال در این فصل آتش‌سوزی داریم و با توجه به اینکه امسال‌ هم بارندگی کم بود و وضعیت جوی برای آتش سوزی مساعد شد، چون گرما بیشتر بود و آتش سوزی‌ها زودتر شروع شد.

وی ادامه داد: از اول سال حدود ۲۰۰ فقره آتش‌سوزی داشتیم که با حضور به موقع همکاران ما از گسترش آن جلو گیری شد.

عباس نژاد گفت: ۵ الی ۶ مورد هم در منطقه صعب‌العبور استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد اتفاق افتاد که همکاران نمی‌توانستند آنجا حضور پیدا کنند و مجبور شدیم از بالگرد استفاده کنیم.

وی افزود: روزهای گذشته هم یک مقدار تجهیزات فردی و گروهی اطفاء حریق تهیه و به استان‌ها ارسال شده است و همچنین از یک ماه قبل نیروهای ما به شکل آماده‌باش در صحنه حضور دارند.

وی گفت: در بحث همیاران طبیعت و نیروهای مردمی هم ساماندهی لازم را انجام دادیم، علاوه بر اینها در بخشنامه‌ای که رئیس سازمان ابلاغ کرده است، برای استان‌هایی که احتمال آتش‌سوزی دارند، طبق مجوز صادر شده در این فصل نیرو به عنوان دیده‌بان حریق در سطح مناطق مستعد آتش‌سوزی باید در نظر گرفته شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها بیان کرد: همچنین با اشاره به آتش سوزی‌ها با معاون دادستان کل کشور هم مکاتباتی شده است، چون اکثر حریق‌ها عامل انسانی دارد و متاسفانه برخوردهای قضایی با متخلفا ن در این زمینه پیشگیرانه و بازدارنده نبوده است.

وی افزود: بنابراین تاکید شده با دادستان‌های استان‌ها مکاتباتی انجام شود و تقاضا شود حتما با این متخلفان برخورد جدی صورت گیرد تا این مسئله کنترل شود.

عباس نژاد در مورد کمبود برخی تجهیزات حفاظتی گفت: پیگیر موضوع هستیم، اما شرکت‌های داخلی هم در این زمینه تولید کننده هستند و در حال هماهنگی هستیم تا از امکانات روز استفاده کنیم.

 

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.