Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 5415
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴ |

گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی منتشر شد

  سازمان هواپیمایی دقایقی پیش گزارش نهایی بررسی سانحه هواپیمایی اوکراینی را منتشر کرد که در قالب ۲۸۵ صفحه قابل دسترسی برای عموم است. سازمان هواپیمایی ضمن ادای احترام به شهدای سانحه هواپیمایی اوکراین و ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار این عزیزان، گزارش بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی را برابر استاندارهای بین المللی […]

گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی منتشر شد
 

سازمان هواپیمایی دقایقی پیش گزارش نهایی بررسی سانحه هواپیمایی اوکراینی را منتشر کرد که در قالب ۲۸۵ صفحه قابل دسترسی برای عموم است.

سازمان هواپیمایی ضمن ادای احترام به شهدای سانحه هواپیمایی اوکراین و ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار این عزیزان، گزارش بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی را برابر استاندارهای بین المللی در تارنمای عمومی این سازمان منتشر کرد.  

اینگزارش در قالب ۲۸۵ صفحه که با اهداف پیشگیرانه تهیه شده است، مشتمل بر تشریح تمامی اطلاعات، یافته ها، تحلیل ‌و نتیجه گیری تخصصی ۱۲ گروه کارشناسی بوده و  اقدامات اصلاحی را  در ابعاد بین‌المللی درخواست کرده است. این هواپیما در ۱۸ دیماه سال ۱۳۹۸ با ۱۷۶ مسافر و خدمه در مسیر تهران به کیف مورد هدف یکی از سامانه های دفاع هوایی کشور قرار گرفت و دچار سانحه شد.

در نتیجه‌گیری این گزارش آمده است که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ پس از آن که در ساعت ۰۶:۱۲ صبح روز ۱۸ دی ماه سال ۱۳۹۹ از باند فرودگاه امام خمینی برخاسته توسط یک سامانه دفاع هوایی به عنوان یک «هدف متخاصم» شناسایی شده و دو موشک به سمت آن شلیک شده است.

بر پایه این گزارش، موشک نخست در ساعت ۰۶:۱۴ شلیک شده و پس از انفجار در «مجاورت هواپیما» موجب توقف ارسال سیگنال‌های تراسپاندر راداری و از کار افتادن ضبط‌ کننده داده‌های پروازی شده ولی هر سه نفر گروه پروازی زنده بوده‌ و به مدیریت شرایط به وجود آمده ادامه داده‌‌اند.

در ادامه نتیجه‌گیری این گزارش تاکید شده است: در زمان ۰۶:۱۵:۰۹ موشک دوم از سامانه دفاع هوایی به سمت هواپیما شلیک می‌شود، هر چند محتمل است انفجار این موشک بر روی هواپیما غیر موثر بوده باشد، اظهار نظر در خصوص انفجار و اثر این موشک، با قطعیت قابل قبول امکان‌پذیر نمی‌باشد.

این گزارش می‌افزاید که هواپیما یکپارچگی نسبی خود را حفظ کرده و در ۰۶:۱۸ دقیقه در منطقه خلج آباد در نزدیک شهریار در جنوب تهران با زمین اصابت کرده و منفجر می‌شود؛ در پی این انفجار فرستنده ELT هواپیما فعال نشده و آنتن فرستنده سیگنال به ماهواره نیز به دلیل شدت ضربه وارده از بدنه جدا شده و به همین دلیل ماهواره‌های بین‌المللی موفق به شناسایی محل سانحه نشده‌اند.

سازمان هواپیمایی ایران در ادامه نتیجه‌گیری خود تصریح کرده که مطابق نظر کارخانه سازنده هواپیما، ساختار داخلی فرستنده ELT در برابر ضربات شدید ناشی از برخورد هواپیما با زمین مقاوم نیستند.

این سازمان در نتیجه‌گیری گزارش خود البته تاکید کرده که وضعیت فنی، عملیاتی هواپیما، مسیر پروازی و ارتفاع آن نقشی در ایجاد زمینه خطا برای شناسایی اشتباه نداشته است.

سازمان هواپیمایی ایران در این گزارش اعلام کرده که با وجود هماهنگی بین بخش نظامی و غیرنظامی برای «کاهش احتمال شناسایی اشتباه»، در مدیریت ریسک انجام شده برای فضای پروازی، «شرایط پایدار ملاک عمل قرار گرفته و شرایط گذار در محاسبات مورد نظر قرار نگرفته بود.» بر همین اساس، این سازمان یادآور شده که برای پروازهای خروجی از فرودگاه امام خمینی، محدودیتی که ناشی از نتایج ارزیابی ریسک مسیر پروازی باشد، اعمال ننموده است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.