Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 11328
  پرینتخانه » ورزش, اخبار روز تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰:۵۴ |

گرد مولر درگذشت

  گرهارد مولر، اسطوره پیشین فوتبال آلمان در سن ۷۵ سالگی درگذشت. این بازیکن پیشین فوتبال در سالهای اخیر از بیماری آلزایمر رنج می‌برد. این مهاجم گلزن تیم ملی آلمان غربی، تا سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین گلزن مجموع جام‌های جهانی را در اختیار داشت تا اینکه رونالدو برزیلی توانست با به ثمر رساندن پانزدهمین گل […]

گرد مولر درگذشت
 

گرهارد مولر، اسطوره پیشین فوتبال آلمان در سن ۷۵ سالگی درگذشت. این بازیکن پیشین فوتبال در سالهای اخیر از بیماری آلزایمر رنج می‌برد.

این مهاجم گلزن تیم ملی آلمان غربی، تا سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین گلزن مجموع جام‌های جهانی را در اختیار داشت تا اینکه رونالدو برزیلی توانست با به ثمر رساندن پانزدهمین گل ملی در این رقابت‌ها رکورد گرد مولر را به نام خود کند.

مولر در طول ۱۵ فصل حضور متوالی در بایرن مونیخ توانسته بود ۳۹۸ بار با پیراهن بایرن مونیخ در رقابت‌های مختلف گلزنی کند که از این تعداد ۳۶۵ گل مربوط به بازی‌های بوندسلیگا بود. او همچنین در ۶۲ بازی ملی که برای آلمان غربی انجام داد توانسته بود ۶۸ گل به ثمر برساند.

مولر از سال ۱۹۶۶ پیراهن تیم ملی آلمان غربی را به تن کرد و آخرین بار در سال ۱۹۷۴ با قهرمانی در جام جهانی آن‌را از تن خارج کرد. او هرچند در سال ۶۶ نخستین بار به تیم ملی راه یافت اما جایی در تیمی که در ومبلی مغلوب انگلستان شد نداشت و برای آن جام جهانی به تیم ملی دعوت نشده بود.

مولر در سال ۱۹۷۰ با به ثمر رساندن ۱۰ گل عنوان آقای گلی جام جهانی را به دست آورد اما حتی این ۱۰ هم نتوانست آلمان غربی را به فینال رقابت‌ها برساند و بکن‌بائر و گرد مولر و دیگر بازیکنان ان تیم در نهایت به مقام سوم جهان رضایت دادند.

۴ سال بعد اما آلمان‌ها توانستند جام را در خانه نگه دارند و در فینال با برتری مقابل تیم افسانه‌ای هلند و یوهان کرویف فقید نخستین تیمی باشند که توانسته جام جدید جهانی را بالای سر ببرد و گرد مولر هم با به ثمر رساندن ۴ گل موفق شد عنوان بهترین گلزن تاریخ بازی‌های جام جهانی را به خود اختصاص دهد. آخرین گل گرد مولر در جام جهانی در دقیقه ۴۳ آن مسابقه به ثمر رسید و همان گل باعث شد آلمان غربی به مقام قهرمانی دست یابد.

در سال ۱۹۷۰ برزیلی‌ها پس از کسب ۳ عنوان قهرمانی جام ژول ریمه را برای همیشه به خود اختصاص دادند و جام جهانی ۱۹۷۴ نخستین باری بود که جام جدید رونمایی شد و هنوز هم این جام برای ۴ سال به تیم قهرمان جهان داده می‌شود.

باشگاه بایرن مونیخ آلمان بعد از انتشار خبر درگذشت مولر، لوگوی خود در شبکه‌های اجتماعی را به رنگ مشکی تغییر داد و در چندین توییت مختلف درگذشت این اسطوره تکرار نشدنی باشگاه و فوتبال آلمان را گرامی داشت.

گرد مولر در عرصه مربیگری چندان کارنامه پررنگی نداشت و تنها سالهایی به عنوان دستیار در کادر مربیگری بایرن مونیخ حضور داشت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.