Wednesday, 5 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 24 رمضان 1442
شناسه خبر : 5072
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱:۴۸ |

گارلند دادستان کل امریکا شد

  مریک گارلند، قاضی ارشد آمریکایی به عنوان دادستان کل جدید آمریکا معرفی شد و توانست با کسب ۷۰ رای موافق در برابر ۳۰ رای مخالف، از سنا رای اعتماد کسب کند. قاضی گارلند که در سال ۲۰۱۶ از سوی باراک اوباما برای ورود به دیوان عالی معرفی شده بود، در بیست سال گذشته قاضی […]

گارلند دادستان کل  امریکا شد
 

مریک گارلند، قاضی ارشد آمریکایی به عنوان دادستان کل جدید آمریکا معرفی شد و توانست با کسب ۷۰ رای موافق در برابر ۳۰ رای مخالف، از سنا رای اعتماد کسب کند.

قاضی گارلند که در سال ۲۰۱۶ از سوی باراک اوباما برای ورود به دیوان عالی معرفی شده بود، در بیست سال گذشته قاضی فدرال دادگاه تجدیدنظر در واشنگتن دی‌سی بوده است.

نام او با به دست گرفتن پرونده بمب‌گذاری اوکلاهاها سیتی در سال ۱۹۹۵ بر سر زبان‌ها افتاد.

بمب‌گذاری که به مرگ ۱۶۸ نفر و مجروح شدن بیش از ۴۰۰ نفر دیگر انجامید و همچنان بزرگترین بمب‌گذاری تروریستی تاریخ آمریکاست که مسبب آن یک شهروند خود این کشور بوده است.

سمت دادستان کل (وزیر دادگستری) در کنار وزیر خارجه و وزیر دفاع، یکی از سه پست کلیدی کابینه روسای جمهوری آمریکاست.

به گزارش بی بی سی،گارلند در جریان جلسات بررسی رای اعتماد خود در مجلس سنا گفته مبارزه با تروریسم داخلی را الویت خود قرار خواهد داد و در نخستین گام هم به یورش خونین ششم ژانویه به کنگره آمریکا خواهد پرداخت که از نظر او “حمله به رکن اصلی دموکراسی کشور، یعنی انتقال مسالمت‌آمیز قدرت” بوده است.

او متولد و بزرگ شده شیکاگو است. شاگرد اول دانشکده حقوق هاروارد بوده و از حدود ۳۰ سال پیش در واشنگتن به وکالت مشغول بوده است.

گارلند در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر برای نخستین بار وارد وزارت دادگستری آمریکا شد اما در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون بود که به سمت معاونت جنایی این وزارتخانه منصوب شد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.