Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 4469
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸ |
نماینده مردم نجف آباد در مجلس

کسانی که رد صلاحیت شده اند دوباره کاندید نشوند

  نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: افرادی بودند که برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ هزینه های کلان گدایی کردند که این ها پول کثیف است و باید دستگاه های امنیتی با دقت رصد کنند. ابوالفضل ابوترابی در رابطه با  اعلام حضور برخی از چهره های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: […]

کسانی که رد صلاحیت شده اند دوباره کاندید نشوند
 

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: افرادی بودند که برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ هزینه های کلان گدایی کردند که این ها پول کثیف است و باید دستگاه های امنیتی با دقت رصد کنند.

ابوالفضل ابوترابی در رابطه با  اعلام حضور برخی از چهره های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: همانطور که کدخدایی، دبیر شورای نگهبان و ریاست پژوهشکده، به درستی بیان کرد افرادی که رد صلاحیت  شدند و دلیل رد صلاحیت به آنها اعلام شده در صورتی که رد صلاحیت همچنان باقی است، بهتر است نه برای خودشان، نه برای کشور و نه برای نظام هزینه درست نکنند، زیرا همین هزینه تراشی می تواند یک نکته منفی در پرونده آنها باشد. افرادی که یک بار در عرصه انتخابات رد صلاحیت شدند ولی همچنان دارای ایرادی هستند برای مملکت و شورای نگهبان هزینه تراشی نکنند و کاندیدا نشوند. 

او در پاسخ به این سوال که «آیا این امر در طرح اصلاح قانون انتخابات دیده شده است» ادامه داد: خیر اما در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی مانند سن، مدرک تحصیلی و چهار سال سابقه کارهای بزرگ دیده شده و این تعداد  ثبت نام را محدود می کند.

ابوترابی افزود: باید از ورود پول های کثیف به انتخابات با نظارت استصوابی شورای نگهبان جلوگیری شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. افرادی بودند که برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ هزینه های کلان گدایی کردند که این ها پول کثیف است و باید دستگاه های امنیتی با دقت رصد کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.