Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 10129
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, امــروز در تــاریخ, جامعه تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۰۹ |

کدام کشورهای اروپایی بیشترین دستور اخراج خارجی‌ها را صادر کردند؟

  در حالی که ۵۵۷ هزار و ۵۰۰ مهاجر به طور غیرقانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حضور دارند، تنها در سال ۲۰۲۰، از ورود ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی به خاک اتحادیه اروپا ممانعت به عمل آمده است. اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) با انتشار گزارش عملکرد قانون مهاجرت در اتحادیه اروپا اعلام کرد […]

کدام کشورهای اروپایی بیشترین دستور اخراج خارجی‌ها را صادر کردند؟
 

در حالی که ۵۵۷ هزار و ۵۰۰ مهاجر به طور غیرقانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حضور دارند، تنها در سال ۲۰۲۰، از ورود ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی به خاک اتحادیه اروپا ممانعت به عمل آمده است.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) با انتشار گزارش عملکرد قانون مهاجرت در اتحادیه اروپا اعلام کرد که طی سال گذشته میلادی برای ۳۹۶ هزار و ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی دستور ترک خاک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر شده است.

بر پایه این گزارش، ۷۰ هزار و ۲۰۰ مهاجر غیرقانونی در سال ۲۰۲۰ به خارج از مرزهای ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا منتقل شده‌اند و ۲۹ هزار و ۱۰۰ تَن دیگر نیز به یکی دیگر از کشورهای عضو که مبدا ورود آنها به خاک اتحادیه بوده، بازگردانده شده‌اند.

اداره آمار کمیسیون اروپا دلیل کاهش خروج مهاجران غیرقانونی از خاک اتحادیه را محدودیت‌های کرونایی اعمال شده در کشورهای عضو اتحادیه و تعطیلی مبادی مرزی و وضع محدودیت‌های سفر عنوان کرده است.

یورواستات همچنین خاطر نشان کرده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شمار مهاجران غیرقانونی که از ورود آنها به اتحادیه اروپا ممانعت به عمل آمده ۷۹ درصد کاهش یافته است. بیست و هفت عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ از ورود ۶۷۰ هزار و ۸۰۰ مهاجر غیرقانونی به خاک این اتحادیه ممانعت کرده بودند.

بر پایه این گزارش، در میان ۲۱ کشور عضو اتحادیه اروپا که میزان ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی به آنها بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کاهش یافته، بیشترین سقوط در اسپانیا مشاهده شده که پس از جلوگیری از ورود ۴۹۳ هزار ۵۰۰ مهاجر در سال ۲۰۱۹ به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته میلادی افت کرده است.

بیشترین تعداد امتناع از ورود مهاجران غیرقانونی به خاک اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ توسط مجارستان (۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر) گزارش شده است، پس از آن لهستان(۲۸ هزار و ۱۰۰ نفر)، كرواسی(۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر) و رومانی(۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر) قرار دارند.

بیشترین تعداد مهاجران غیرقانونی که در سال ۲۰۲۰ از ورود آنها به اتحادیه اروپا خودداری به عمل آمده، متعلق به کشورهای اوکراینی(۵۶ هزار و ۴۰۰ نفر)، آلبانی(۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر) و مولداوی(۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر) بوده‌اند.

گزارش یورواستات حاکیست که شمار مهاجران غیرقانونی حاضر در اتحادیه اروپا(۵۵۷ هزار و ۵۰۰ نفر) در مقایسه با سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۱ درصد و در مقایسه با سال ۲۰۱۵ حدود ۷۳ درصد کاهش یافته است. شمار مهاجران غیرقانونی حاضر در اتحادیه اروپا طی سال ۲۰۱۵ به رکورد دو میلیون و ۸۵ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده بود.

آلمان در سال ۲۰۲۰، بیشترین تعداد مهاجران غیرقانونی(۱۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر) را در خاک خود شناسایی کرده و پس از آن، فرانسه(۱۰۳ هزار و ۹۰۰ نفر)، مجارستان (۸۹ هزار و ۴۰۰ نفر) و اسپانیا(۷۲ هزار و ۳۰۰ نفر) قرار دارند.

بیشترین مهاجران غیرقانونی ساکن در اتحادیه اروپا، شهروندان اوکراینی‌ها هستند که حدود ۵۰ هزار و ۴۰۰ تن از آنها در کشورهای عضو اتحادیه به طور غیرقانونی حضور دارند.

بر پایه این گزارش، در سال ۲۰۲۰، در مجموع ۳۹۶ هزار و ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی دستور ترک خاک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دریافت کرده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ این تعداد ۱۹ درصد کاهش یافته است.

در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، فرانسه با صدور ۱۰۸ هزار ۴۰۰ دستور ترک خاک، بیشترین تعداد مهاجران غیرقانونی را وادار به ترک قلمرو خود کرده است و پس از آن، اسپانیا(۵۰ هزار و ۳۰۰ نفر)، یونان(۳۸ هزار و ۵۰۰ نفر) و آلمان(۳۶ هزار و ۳۰۰ نفر) قرار دارند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.