Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 6158
  پرینتخانه » امــروز در تــاریخ, درآمــد, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷ |
نماینده مجلس در پیامی خطاب به رئیس جمهور افغانستان

کاری نکنید که ظرف ۳ ماه «افغانی ها» را از ایران بیرون کنیم

  نماینده مردم شازند در مجلس گفت: از قوه قضائیه می خواهم برای رئیس جمهور، وزرای دولت و متخلفان تشکیل پرونده دهد و به آن رسیدگی کند. محمود احمدی بیغش در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در اخطار با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی گفت: همه ما این روزها از وضع اقتصادی کشور می […]

کاری نکنید که ظرف ۳ ماه «افغانی ها» را از ایران بیرون کنیم
 

نماینده مردم شازند در مجلس گفت: از قوه قضائیه می خواهم برای رئیس جمهور، وزرای دولت و متخلفان تشکیل پرونده دهد و به آن رسیدگی کند.

محمود احمدی بیغش در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در اخطار با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی گفت: همه ما این روزها از وضع اقتصادی کشور می گوییم اما اسفناکتر از وضع اقتصادی ما، وضعیت سیاست خارجی است. این روزها که ایران بزرگ با تدبیر و با سیاست های دولت، گرفتار مشکل مرغ و تخم مرغ و گرانی شده است، شاید همه تقصیرها برعهده دولت نباشد و قوه قضائیه نیز تقصیر کار است.

وی افزود: اگر به وزرای دولت که در نیمه راه به هر نحوی برکنار و یا کنار رفتند و عملکرد فاجعه بار آنها و ثروت های غیرقابل شمارش آنها رسیدگی می شد، مانند وزرای اسبق بهداشت و درمان و راه و شهرسازی، امروز شاهد جری شدن رئیس جمهور و برخی دولتمردان نبودیم.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: عدالت حکم می کند برای رئیس جمهور، وزرای دولت و متخلفان تشکیل پرونده داده و در پایان دولت به وضعیت متخلفین و غارتگران بیت المال و چشمک زنان به بیگانه رسیدگی کرده و مجرمان را مجازات کنید، تا عبرت سایرین شود و اگر این اتفاق نیفتد، ای قوه قضائیه، به شما هم امیدی نیست.

احمدی بیغش در ادامه خطاب به دولت تصریح کرد: دولت مثلاً تدبیر، چه کردید که همسایگان ما از قاعدگی همسایگی خارج می شوند و وزارت خارجه چگونه با آنها تعامل کرده که این همسایگان به امان خدا رها شده اند. همکاران، مملکت رها شده است، به شکلی که حتی رئیس جمهور افغانستان با گستاخی ادعای باج خواهی می کند. از رودخانه هیرمند طبق قراردادهای رایج دوجانبه و عرف حاکم در روابط همسایگان باید آب ثابتی وارد ایران شود، حال با وادادگی دستگاه دیپلماسی، رئیس جمهور افغانستان در چند روز گذشته طی مراسم افتتاح سد کمال خان اعلام باج خواهی کرده و آب رود هیرمند را به اهرم فشار علیه ایران تبدیل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به رئیس جمهور افغانستان گفت: آقای اشرف غنی؛ یا خودت را به نادانی زده ای یا درک درستی از خدمات گسترده جمهوری اسلامی ایران به افغانستان نداری یا خیلی گرفتار هیجان هستی. تمام آبی که از هیرمند وارد ایران می شود برای پر کردن شکم یک میلیون نفر از ۶ نفر از میلیون افغانی که در ایران حضور دارند، کافی نیست. اگر بحث بر سر اهرم فشار باشد و هیرمند را ابزار فشار قرار دهید و به واسطه آن روابط دیرینه دو کشور را خراب کنید، ما هم از ابزارهای خود استفاده می کنیم و دولت را وادار می کنیم ظرف ۳ ماه میلیون ها افغانی را به کشور خود بازگرداند.


نویسنده : نماینده مجلس در پیامی خطاب به رئیس جمهور افغانستان
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.