Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 12012
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸ |

پنیر ۳۸ درصد گران شد

  دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر خبر داد و گفت: حدود ۲۵ میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود اما اخیراً قیمت ۲۰ هزار تومانی روی آن درج شده است؛ یعنی ۳۸ درصد افزایش قیمت. همچنین قیمت هر کیلو پنیر […]

پنیر ۳۸ درصد گران شد
 

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر خبر داد و گفت: حدود ۲۵ میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود اما اخیراً قیمت ۲۰ هزار تومانی روی آن درج شده است؛ یعنی ۳۸ درصد افزایش قیمت. همچنین قیمت هر کیلو پنیر باز نیز به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

قاسمعلی حسنی افزود: دامداران افزایش قیمت‌ نهاده‌های دامی علوفه و غیره را علت افزایش قیمت پنیر عنوان کرده‌اند و همچنین طبق گفته خودشان با مجوز سازمان حمایت قیمت پنیر را افزایش داده‌اند.  

وی اضافه کرد: اخیرا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی نیز اعلام کرده بود که شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری خارج شده و از افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داده بود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی ز افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سویا نیز خبر داد و بیان کرد: در بازار سویا گران فروشی ۲۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته و سودجویی در حال وقوع است.  

به گفته وی قیمت دولتی هر کیلو سویا در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است، اما در بازار به قیمت ۲۲ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که سویا به دلیل ارزان تر بودن نسبت به گوشت، در برنامه غذایی اقشار مختلف جایگزین گوشت شده است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.