Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 14844
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ |

پلیس بریتانیا: انفجار لیورپول «تروریستی» بود

پلیس بریتانیا اعلام کرد که حادثه انفجار یک خودرو مقابل بیمارستانی در شهر لیورپول را به عنوان «حادثه‌ای تروریستی» در دست بررسی دارد. انفجار یک خودروی تاکسی روز یکشنبه در برابر ساختمان بیمارستانی در لیورپول یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت. پلیس بریتانیا یکشنبه شب اعلام کرد که سه مرد ۲۱، ۲۶ و […]

پلیس بریتانیا: انفجار لیورپول «تروریستی» بود

پلیس بریتانیا اعلام کرد که حادثه انفجار یک خودرو مقابل بیمارستانی در شهر لیورپول را به عنوان «حادثه‌ای تروریستی» در دست بررسی دارد.

انفجار یک خودروی تاکسی روز یکشنبه در برابر ساختمان بیمارستانی در لیورپول یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت. پلیس بریتانیا یکشنبه شب اعلام کرد که سه مرد ۲۱، ۲۶ و ۲۹ ساله را در چهارچوب تحقیق درباره این حادثه بازداشت کرده است.

بنا به اعلام پلیس یک مرد ۲۰ ساله نیز روز دوشنبه در ارتباط با این حادثه بازداشت شد.

به گفته مقامات بریتانیا یک بمب دست‌ساز که توسط یکی از مسافران تاکسی به داخل خودرو انتقال یافته بود باعث انفجار و آتش گرفتن آن شد.

این بمب دست‌ساز همزمان با روز یادبود قربانیان جنگ در بریتانیا و اندکی پیش از ساعت ۱۱ صبح که قرار بود بریتانیایی‌ها در سراسر کشور برای لحظاتی سکوت کنند منفجر شد.

مقامات پلیس می‌گویند ارتباطی میان انفجار این خودرو و رویدادهای روز یادبود قربانیان جنگ نیافته‌اند اما تحقیقات در این راستا ادامه دارد.

بنا به اعلام پلیس هنوز انگیزه عاملان انفجار مشخص نشده است. در جریان این حادثه مسافر درون تاکسی بر اثر انفجار و آتش‌سوزی پس از آن جان باخت و راننده خودرو نیز مجروح شد.

شهردار لیورپول گفته است که راننده تاکسی با تلاشی «قهرمانانه» موفق شد از آنچه می‌توانست تبدیل به «فاجعه‌ای وحشتناک» در بیمارستان شود، جلوگیری کند.

پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا گفته است که به صورت «پیوسته» در جریان نتایج بررسی‌ها درباره این حادثه قرار می‌گیرد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.