Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 5359
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴ |
رئیس دفتر رئیس‌جمهور

وعده‌های روحانی برای قبل از جنگ اقتصادی بود

  رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر می‌خواهید وعده‌های رئیس‌جمهور را ارزیابی کنید، باید ببینید این وعده‌ها در چه زمانی داده شده است؛ این وعده‌ها قبل از جنگ اقتصادی بود. محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات جنگ یمن و ادعاهای سعودی‌ها علیه ایران، اظهار کرد: سعودی‌ها به جای […]

وعده‌های روحانی برای قبل از جنگ اقتصادی بود
 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر می‌خواهید وعده‌های رئیس‌جمهور را ارزیابی کنید، باید ببینید این وعده‌ها در چه زمانی داده شده است؛ این وعده‌ها قبل از جنگ اقتصادی بود.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات جنگ یمن و ادعاهای سعودی‌ها علیه ایران، اظهار کرد: سعودی‌ها به جای اینکه بیایند پاسخ افکار عمومی دنیا را بدهند که چرا با خرید سلاح از غربی‌ها مردم یمن را می‌کشند، فرافکنی می‌کنند و می‌خواهند حقیقت را عوض کنند.

واعظی گفت: ما برای اینکه تعداد بیشتری از یمنی‌ها کشته نشوند و ظلم بیشتری در مورد آنها اعمال نشود، کمک‌هایی را انجام دادیم.

وی در خصوص تحقق وعده‌های روحانی در حوزه اقتصادی، گفت: اگر می‌خواهید وعده‌ها را ارزیابی کنید، باید ببینید این وعده‌ها در چه زمانی داده شده است. وعده‌هایی که به مردم دادیم قبل از جنگ اقتصادی بود و حاضریم درباره همه آنها بحث کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: تورم قبل از جنگ اقتصادی تک رقمی، رشد اقتصادی مثبت شد و پروژه‌های بزرگ در کشور راه افتاد و نرخ ارز هم پایین آمد. وقتی جنگ اقتصادی نداشتیم به همه این وعده‌ها رسیدیم.

روحانی گفت: آیا ما باعث جنگ اقتصادی شدیم یا رئیس‌جمهور دیوانه آمریکا که همه دنیا را بهم ریخت و با تحریک و فرمان صهیونیست‌ها فشار حداکثری را به ملت ایران آورد.

وی ادامه داد: باید این را بپرسیم که آمریکایی‌ها چه هدفگذاری را برای ملت و حکومت ایران کرده بودند. هدفشان این بود که نظام را بپاشانند و دنبال این بودند که مردم را در مقابل حکومت قرار دهند. در این راستا از همه ابزارهای خود استفاده کردند و جلوی صادرات نفت و جابجایی پول ما را گرفتند و جنگ روانی درست کردند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: در این شرایط سخت، مخصوصا در سال ۹۹ همراه با کرونا، دولت توانسته دست به دست هم دهد و کشور را اداره کند بگونه ای که آمریکا مایوس شده است. در یک ماه گذشته مقامات متعدد آمریکا جنگ اقتصادی را محکوم کردند و گفتند این جنگ شکست خورده است و دنبال حل مسائل خودشان با ایران هستند.

واعظی اظهار کرد: ادبیات امروز آمریکایی‌ها با ادبیات گذشته فرق کرده است بنابراین ملت ایران فشار را تحمل کردند ولی امروز یک بهار جدیدی در پیش داریم که می تواند بسیاری از مسائل گذشته را حل کند.

وی گفت: موضوع رفع تحریم ها هیچ ارتباطی به انتخابات ۱۴۰۰ نباید داشته باشد. تحریم از روز اول یک ظلمی بوده که آمریکایی ها در حق ملت ایران کردند و باید تلاش خود را انجام دهیم که تحریم‌ها را هرچه سریعتر برداریم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه تحریم‌ها باید با عزت و حکمت برداشته شود، گفت: رفع تحریم‌ها باید با مقاومت مردم همراه باشد. دولت آینده از نظر خدمت‌رسانی به مردم ادامه همین دولت است. اعضای این دولت از رئیس‌جمهور تا وزرا، افتخارشان این است که اگر مسئولیت هم نداشتند در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

واعظی تاکید کرد: ما همانند برخی کشورها نیستیم که یک دولت علیه دولت دیگری باشیم. افتخار ما این است که دولت را بدون تحریم و با واکسیناسیون وسیع، تحویل دولت بعدی بدهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا در فضای غیررسمی با آمریکا مذاکره کرده اید؟ گفت: در این ایام و از زمانی که بایدن برسرکار آمده است، با آمریکا مذاکره دوجانبه نکردیم و بنای مذاکره هم نداریم. البته کانال هایی از اروپا بوده که پیغام هایی را می‌آوردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ما همه مسائل در ارتباط با برجام را که نمی توانیم از طریق رسانه ها انجام دهیم برای همین برخی مطالب از طریق همین کانال‌ها برای ما می ارسال می‌شود تا مطلع باشیم.

واعظی با اشاره به آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی گفت: این پول هیج ارتباطی به آمریکا ندارد. اینکه دولت ترامپ این پول را مسدود کرد یک کار خلاف قانون است. دولت کره جنوبی در قبال این پول مسئول است. اگر ببینیم بیشتر از این کار را عقب می‌اندازند، کار را از طریق حقوقی پیگیری می‌کنیم.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.