Saturday, 24 July , 2021
امروز : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ - 15 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 4472
  پرینتخانه » اخبار بالا, سیاست تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱ |

وزیر ارتباطات: مصوبه‌ مجلس ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم است

  وزیر ارتباطات به مصوبه امروز مجلس درباره تعرفه اینترنت پیام رسان‌ها واکنش نشان داد و آن را مصوبه‌ای ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم مناطق محروم دانست. محمدجواد آذری جهرمی نوشت: «این مصوبه چه اثراتی دارد: اول که دولت مدتهاست که استفاده از «شاد» را رایگان کرده است. چون در مصوبه جدید مجلس دولت […]

وزیر ارتباطات: مصوبه‌ مجلس ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم است
 

وزیر ارتباطات به مصوبه امروز مجلس درباره تعرفه اینترنت پیام رسان‌ها واکنش نشان داد و آن را مصوبه‌ای ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم مناطق محروم دانست.

محمدجواد آذری جهرمی نوشت: «این مصوبه چه اثراتی دارد: اول که دولت مدتهاست که استفاده از «شاد» را رایگان کرده است. چون در مصوبه جدید مجلس دولت مکلف شده است قیمت پیام  رسان داخلی را ۲۰ درصد اینترنت لحاظ کند. عملا دولت دیگر اجازه رایگان کردن شاد را ندارد و از سال بعد استفاده از شاد صرفا با پرداخت هزینه ممکن است. به همی راحتی،‌ مصوبه‌ای ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم مناطق محروم.»

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات هم به توییت رضاخواه نماینده تهران درباره این مصوبه مجلس واکنش نشان داد و نوشت:  «جناب آقای رضاخواه! با مصوبه دولت، هم اکنون «شاد» رایگان است. برخی دیگر از پیام‌رسانها هم با توافق با اپراتورها، ترافیک خود را رایگان کرده‌اند. مصوبه‌ی شما ضد رایگان بودن پیام رسانهای داخلی است. ضمنا اطلاق اینترنت به ترافیک پیام رسان داخلی، صحیح نیست. اینترنت، اینترنت است.»

 گفتنی است «طبق مصوبه مجلس، دولت مکلف است نرخ تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ۲۰ درصد نرخ تعرفه های پیام‌رسان‌های خارجی تعیین کند.

این پیشنهاد را جعفر قادری نماینده شیراز داد و با بیان اینکه برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی نرخ تعرفه پیام‌رسان‌های یک پنجم پیام‌رسان‌های خارجی تعیین شود ادعا کرد: چون متأسفانه حمایت لازم از ناحیه دولت برای پیام‌رسان‌های داخلی نشده است.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.