Thursday, 13 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 2 شوال 1442
شناسه خبر : 6722
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست, ورزش تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸ |

واکنش نخست وزیر انگلستان به جنجال «سوپر لیگ اروپا»

  بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به هواداران و نمایندگان نهاد‌های اداره کننده فوتبال در کشورش وعده داده تا با استفاده از ابزارهای قانونی مانع برگزاری سوپرلیگ اروپا شود. گاردین با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از آقای جانسون نوشت که دولت در نظر دارد با استفاده از آنچه نخست وزیر بریتانیا آنرا […]

واکنش نخست وزیر انگلستان به جنجال «سوپر لیگ اروپا»
 

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به هواداران و نمایندگان نهاد‌های اداره کننده فوتبال در کشورش وعده داده تا با استفاده از ابزارهای قانونی مانع برگزاری سوپرلیگ اروپا شود.

گاردین با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از آقای جانسون نوشت که دولت در نظر دارد با استفاده از آنچه نخست وزیر بریتانیا آنرا «بمب قانونی» می‌خواند جلوی پیوستن باشگا‌ه‌های انگلیسی به سوپرلیگ اروپا را بگیرد.

جانسون که در این نشست با اعضای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ برتر جزیره و همچنین نمایندگان انجمن‌های هواداری سخن می‌گفت طرح راه‌اندازی سوپرلیگ اروپا را «مزخرف» توصیف کرد و وعده داد تا برای دادن کارت قرمز به این طرح نهایت سعی خود را به خرج دهد.

گفته می‌شود که الیور داودن، وزیر ورزش و فرهنگ بریتانیا به همراه نمایندگانی از باشگاه‌های پرطرفداری چون لیورپول، منچستریونایتد و تاتنهام نیز در این نشست حضور داشتند.

در گزارش گاردین به نقل از منابعی که نامی از آنها برده نشده آمده است که در بخشی از این نشست بوریس جانسون گفت که باید برای جلوگیری از راه‌اندازی سوپرلیگ بمبی قانونی بیاندازیم و این کار باید اکنون صورت گیرد.

نخست وزیر بریتانیا همانند بسیاری از رهبران اروپایی همچون امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از مخالفان سرسخت تشکیل سوپرلیگ اروپا هستند.

به گزارش گاردین دفتر نخست وزیری بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای رسمی ضمن شرح آنچه در نشست روز سه‌شنبه میان بوریس جانسون و نمایندگان نهادها و انجمن‌های فوتبال گذشت، بر حمایت قاطع نخست وزیر از مقامات و مسئولان فوتبال بریتانیا برای ممانعت از شرکت تیم‌های انگلیسی در سوپرلیگ اروپا تاکید کرده است.

در بیانیه داونینگ استریت آمده است که جانسون به وضوح تاکید کرد همه گزینه‌ها برای این کار روی میز است و دولت همه احتمالات از جمله توسل به گزینه‌های قانونی را برای متوقف کردن این طرح مد نظر قرار خواهد داد.

در این بیانیه به مواردی از جمله قطع حمایت از باشگاه‌های مشارکت کننده در سوپرلیگ در زمنیه‌هایی چون صدور ویزای کار برای بازیکنان خارجی و تغییر ندادن برنامه مسابقات داخلی به عنوان ابزار فشار بر باشگاه‌ها اشاره شده است.

شش تیم از لیگ برتر انگلستان یعنی منچستر یونایتد، منچستر سیتی، آرسنال، چلسی، تاتنهام و لیورپول در میان پانزده بنیانگذاز سوپرلیگ اروپا قرار دارند که تاکنون حضور ۱۲ تیم از میان آنها قطعی شده است.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.